Reklama
reklama

Brňané více třídí separovaný odpad

Za první polovinu letošního roku prošlo dotřiďovací linkou společnosti SAKO Brno o 40 % více odpadu ze žlutých kontejnerů než v prvních šesti měsících roku 2014. Množství vytříděného papírů se navýšilo o 11 %. SAKO na to reagovala optimalizací svozu a navýšením kontejnerů v brněnských ulicích.

Ke zřetelnému nárůstu tříděného odpadu ve žlutých popelnicích dochází od jara loňského roku. „Zatímco v březnu 2014 jsme svezli přes 106 tun odpadu ze žlutých nádob, o rok později už to bylo téměř o 55 tun více,“ uvedla předsedkyně představenstva společnosti SAKO Brno Ing. Jana Drápalová a dodala, že letos v srpnu Brňané do žlutých popelnic odložili téměř 185 tun. Společnost výrazně navýšila četnost vyvážení barevných nádob a separovaný odpad sváží podle upraveného harmonogramu osm osádek namísto původních šesti.

Lidé si stále více zvykají používat i mobilní aplikaci, prostřednictvím které společnosti SAKO týdně chodí několik hlášení o přeplněných barevných popelnicích. „Takové oznámení se k nám dostane během několika sekund a my můžeme ihned reagovat zařazením stanoviště do nejbližší svozové trasy. Jsme rádi, že s námi takto lidé spolupracují a vždy se snažíme situaci vyřešit co nejdříve,“ sdělil vedoucí svozu odpadu Jaroslav Opluštil. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře