Reklama
reklama

Brňané podpořili nemocné cvičením

Více než 100 lidí z Brna a okolí přišlo podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou. Z pátku na sobotu odcvičili 24 hodin v kuse v kruhovém tréninku v tělocvičně Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a připojili se tak k celorepublikovému Maratonu s roztroušenou sklerózou – MaRS 2016. Z dobrovolných příspěvků organizátoři vybrali 26 000 tisíc korun, které poputují na nákup rehabilitačních pomůcek.

„Navýšili jsme počet hodin v rámci MaRSu z loňských 2 na 24 hodin. S nočním cvičením nám pomohli studenti lékařské fakulty, studenti FSpS a další studenti MU,“ uvedl Ondřej Kolařík, vedoucí fyzioterapeut LF MU a FN Brno a organizátor akce v Brně. „Letos jsme poprvé nabídli pacientům s roztroušenou sklerózou test stability. Když se u nich objevily poruchy schopnosti rovnováhy a držení těla, mohli se rovnou poradit o možnosti rehabilitace slabších míst s přítomnými odborníky,“ dodal Kolařík.

V Brně lidé cvičili v kruhovém tréninku od pátku 4. března od 18.30 hodin do soboty 5. března do 18.00 hodin.

MaRS už pátým rokem upozorňuje nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům s roztroušenou sklerózou prospívá. Letos vyzdvihnul i důležitost zdravého životního stylu. MaRSu se letos kromě Brna účastnili lidé z Prahy, Teplic, Českých Budějovic, Hradce Králové, Jihlavy, Karlových Varů, Kyjova, Liberce, Nového Boru, Olomouce, Ostravy, Plzně, Poděbrad, Ústí nad Orlicí, Mostu, Uherského Hradiště, Velkých Losin, Žďáru nad Sázavou, Žirče u Dvora Králové n. L., ze zahraničí cvičily týmy ze slovenských Piešťan, francouzského Rennes a švýcarského Valens. Celorepublikovou akci organizuje Nadační fond IMPULS.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře