Reklama
reklama

Brňané podpořili nemocné cvičením

Více než 100 lidí z Brna a okolí přišlo podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou. Z pátku na sobotu odcvičili 24 hodin v kuse v kruhovém tréninku v tělocvičně Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a připojili se tak k celorepublikovému Maratonu s roztroušenou sklerózou – MaRS 2016. Z dobrovolných příspěvků organizátoři vybrali 26 000 tisíc korun, které poputují na nákup rehabilitačních pomůcek.

„Navýšili jsme počet hodin v rámci MaRSu z loňských 2 na 24 hodin. S nočním cvičením nám pomohli studenti lékařské fakulty, studenti FSpS a další studenti MU,“ uvedl Ondřej Kolařík, vedoucí fyzioterapeut LF MU a FN Brno a organizátor akce v Brně. „Letos jsme poprvé nabídli pacientům s roztroušenou sklerózou test stability. Když se u nich objevily poruchy schopnosti rovnováhy a držení těla, mohli se rovnou poradit o možnosti rehabilitace slabších míst s přítomnými odborníky,“ dodal Kolařík.

V Brně lidé cvičili v kruhovém tréninku od pátku 4. března od 18.30 hodin do soboty 5. března do 18.00 hodin.

MaRS už pátým rokem upozorňuje nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům s roztroušenou sklerózou prospívá. Letos vyzdvihnul i důležitost zdravého životního stylu. MaRSu se letos kromě Brna účastnili lidé z Prahy, Teplic, Českých Budějovic, Hradce Králové, Jihlavy, Karlových Varů, Kyjova, Liberce, Nového Boru, Olomouce, Ostravy, Plzně, Poděbrad, Ústí nad Orlicí, Mostu, Uherského Hradiště, Velkých Losin, Žďáru nad Sázavou, Žirče u Dvora Králové n. L., ze zahraničí cvičily týmy ze slovenských Piešťan, francouzského Rennes a švýcarského Valens. Celorepublikovou akci organizuje Nadační fond IMPULS.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře