Reklama
reklama

Brňané podpořili nemocné cvičením

Více než 100 lidí z Brna a okolí přišlo podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou. Z pátku na sobotu odcvičili 24 hodin v kuse v kruhovém tréninku v tělocvičně Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a připojili se tak k celorepublikovému Maratonu s roztroušenou sklerózou – MaRS 2016. Z dobrovolných příspěvků organizátoři vybrali 26 000 tisíc korun, které poputují na nákup rehabilitačních pomůcek.

„Navýšili jsme počet hodin v rámci MaRSu z loňských 2 na 24 hodin. S nočním cvičením nám pomohli studenti lékařské fakulty, studenti FSpS a další studenti MU,“ uvedl Ondřej Kolařík, vedoucí fyzioterapeut LF MU a FN Brno a organizátor akce v Brně. „Letos jsme poprvé nabídli pacientům s roztroušenou sklerózou test stability. Když se u nich objevily poruchy schopnosti rovnováhy a držení těla, mohli se rovnou poradit o možnosti rehabilitace slabších míst s přítomnými odborníky,“ dodal Kolařík.

V Brně lidé cvičili v kruhovém tréninku od pátku 4. března od 18.30 hodin do soboty 5. března do 18.00 hodin.

MaRS už pátým rokem upozorňuje nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům s roztroušenou sklerózou prospívá. Letos vyzdvihnul i důležitost zdravého životního stylu. MaRSu se letos kromě Brna účastnili lidé z Prahy, Teplic, Českých Budějovic, Hradce Králové, Jihlavy, Karlových Varů, Kyjova, Liberce, Nového Boru, Olomouce, Ostravy, Plzně, Poděbrad, Ústí nad Orlicí, Mostu, Uherského Hradiště, Velkých Losin, Žďáru nad Sázavou, Žirče u Dvora Králové n. L., ze zahraničí cvičily týmy ze slovenských Piešťan, francouzského Rennes a švýcarského Valens. Celorepublikovou akci organizuje Nadační fond IMPULS.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře