Reklama
reklama

Bílovice nad Svitavou předají vánoční strom Brnu

S vánočním stromem pro Brno se ve čtvrtek 19. listopadu v 16 hodin odpoledne u Myslivny lišky Bystroušky rozloučí lidé z Bílovic nad Svitavou. Smrk rostl v lese nedaleko obce 22 let. Jako ten nejkrásnější, který v období adventu, ozdobí náměstí Svobody, si strom vybrali Brňané v anketě na internetových stránkách.

V Bílovicích nad Svitavou se ale ještě před předáním stromu bude vzpomínat. Na Lidušku, dítě odložené 22. prosince 1919 pod strom poblíž myslivny, a na spisovatele Rudolfa Těsnohlídka, který toto děvčátko s přáteli náhodou v lese našel. Tato událost ho inspirovala k založení tradice vánočních stromů a sbírek pro děti na náměstích.

Kromě představitelů Brna a Bílovic – primátora Petra Vokřála a starosty Miloslava Boháčka - se předání zúčastní také děti z Dětského folklorního souboru Bystrouška a z Dětského domova Dagmar, které stromu na rozloučenou zazpívají a zatančí.

A jako již tradičně, za jeden strom z bílovického polesí daruje město Brno obci Bílovice dva malé stromky určené pro vysazení do lesa.

Vánoční smrk se poté vydá na cestu do Brna. Ještě večer ho postaví na náměstí Svobody a v dalších dnech ho ozdobí.  Sváteční podobu stromu lidé poprvé uvidí 27. listopadu v pět hodin odpoledne, kdy se rozsvítí při slavnostním zahájení vánočních trhů na náměstí Svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře