Reklama
reklama

Big Brother v brněnských tramvajích. Cestující sledují kamery

Hned ze čtyř stran nyní hlídají v brněnských tramvajích cestující kamery. Jsou namontovány v tramvajových vozech dopravního podniku, který může pořizovat záznam a dva dny ho uchovávat. Systém zaregistroval Úřad pro ochranu osobních údajů jako nástroj pro ochranu majetku dopravního podniku, ochrany zdraví cestujících a ochranu před vandalismem. V republice jde o první takový systém, v takovém rozsahu, který byl dosud povolen.

„V boji s vandalismem jsme postoupili o další velmi výrazný krok kupředu. Záznam z kamer nám usnadní identifikaci pachatelů trestných činů – ať už se jedná o poškozování našeho majetku nebo poškozování majetku či zdraví našich cestujících,“ uvedl generální ředitel podniku Miloš Havránek.

Kamerový systém ve vozech je podle zkušeností prokazatelně jeden z nejúčinnějších nástrojů v boji proti vandalům. Registrace kamer se záznamem tak navazuje na kampaň NO TAG!, kterou dopravní podnik spustil na konci srpna. „Kampaň, která je dlouhodobá, se zaměřuje na boj s vandaly, kteří škrábou nebo leptají skla dopravních prostředků. Odstranění následků veškerého vandalismu stojí brněnský dopravní podnik každoročně kolem pěti milionů korun,“ upozornila mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

 „Ačkoli jsou v každé naší tramvaji 13T čtyři kamery, záznam jsme zatím pořizovat nesměli. Nyní nahrávat můžeme a záznam smíme uchovat po dobu dvou pracovních dnů,“ vysvětlil technický ředitel dopravního podniku Jaromír Holec.

Kamery se záznamem v tramvajích 13T jsou pilotním projektem, v případě pozitivních zkušeností bude DPMB usilovat o rozšíření i do dalších vozidel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře