Reklama
reklama

Běžte na prohlídku, vyzývala osvětová akce i v Brně

Před rokem zahájilo ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s pojišťovnami program prevence nejčastějších nádorových onemocnění. Tento týden speciální roadshow přijela do Brna.

Se začátkem roku 2015 odstartovala již třetí etapa tohoto projektu, který potrvá do 30. června. Jeho cílem je tentokrát zvýšení návštěvnosti preventivních vyšetření tří nejrozšířenějších nádorových onemocnění v České republice – rakoviny tlustého střeva a konečníku, rakoviny prsu a rakoviny děložního čípku. Projekt podporuje celorepubliková informační kampaň, jejíž součástí je speciální osvětová "roadshow!. Brno bylo osmou zastávkou z celkem jedenácti měst, do nichž v tomto půl roce zavítá.

Roadshow jsou informačními a osvětovými akcemi, které pomáhají zvýšit povědomí veřejnosti o prevenci rakoviny. Za účasti významných lokálních osobností a odborníků z řad lékařů roadshow v Brně nabídla osvětový program, který všem přítomným poskytl informace o možnostech prevence vybraných nádorových onemocnění a návštěvě screeningových programů. Odborníci byli na místě roadshow k dispozici všem příchozím, kteří s nimi mohli konzultovat své individuální dotazy.

Příchozí také na roadshow mohli napsat svým blízkým osobní vzkaz a motivovat je tak k návštěvě preventivního vyšetření stejně tak, jako to v informační kampani dělají Chantal Poullain, Ilona Svobodová a Jan Čenský. Aliance žen s rakovinou prsu zase během roadshow nabídla poradenství vyškolených pracovnic z partnerských organizací Aliance. Návštěvnice se také mohly naučit samovyšetření prsu na speciálních modelech. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře