Reklama
reklama

Běžci v Brně budou zdolávat nejvyšší českou budovu AZ Tower

Vyběhnout celkem 631 schodů v brněnské budově AZ Tower - přesně takovou výzvu přijaly téměř tři stovky běžců, které se již zaregistrovaly na druhý ročník závodu Schody AŽ nahoru. 

Závod se uskuteční se v neděli 22. května od 10 hodin. Intenzivní sportovní výkon i jedinečný výhled na jihomoravskou metropoli může zažít kdokoliv z široké veřejnosti, akce není nijak výkonnostně omezena. „Závod pořádáme jako zpestření tréninku nebo novou metu k pokoření pro každého. Zároveň jsme zvědaví, jak se na schodech poperou běžci, kteří stáli na stupních vítězů v dubnovém Brněnském půlmaratonu a desítce, třeba Lukáš Kučera nebo Lenka Kohnová,“ řekl hlavní organizátor Aleš Čtvrtníček. Online registrace je do pátku dostupná přes web www.BehejBrno.com, přihlásit se bude možné i přímo na místě v den závodu.

V cíli se každý může těšit na pamětní medaili a vrcholovou fotografii. Pro tři nejrychlejší muže i ženy v absolutním pořadí bude připravena také finanční prémie. „Zajímá nás, jestli padnou loni ustanovené rekordní časy, jako je ten mužský s hodnotou 2:38 a ženský 3:27,“ uvedl Čtvrtníček. Právě tyto výsledky se jmény Tomáše Macečka a Petry Veselé budou mít nově v budově AZ Tower své čestné místo.

Další novinkou letošního ročníku bude online videopřenos z průběhu závodu. Závodníky ale mohou přijít povzbudit fanoušci přímo do budovy AZ Tower. Pro všechny zde bude připraven doprovodný program i možnost občerstvení. „Už se moc těším a sama jsem zvědavá, jestli to letos opět bude rychlý čas,“ shrnula loňská vítězka Petra Veselá z Brna. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře