Reklama
reklama

Běh Vokolo príglu se stal také dějištěm charitativní pomoci. Šlapalo se pro děti i zvířata

Sobotní běžecký závod okolo Brněnské přehrady byl kromě skvělých sportovních výkonů také dějištěm charitativní pomoci. Na čtrnáctikilometrový závod Vokolo príglu totiž dorazila i charitativní akce Nadace ČEZ se svými speciálními rotopedy, jejichž prostřednictvím zájemci svým pohybem podporují veřejně prospěšné organizace. Vyšlapaný příspěvek v celkové hodnotě 101 072 Kč si tentokrát rozdělily Klinika dětské onkologie FN Brno a brněnská Zoologická zahrada. Novinkou byla také cena ČEZ pro dobrovolníka, kterým se stala Lenka Kožuchová a odnesla si šek na 5 000 Kč.

Více než dva tisíce sportovců vyběhly v jedenáct hodin dopoledne na 14kilometrovou trať šestého ročníku tradičního běžeckého klání Vokolo príglu pro profesionály i amatéry. Výkonnostní rozdíly nehrály roli ani na speciálních kolech Nadace ČEZ, která v rámci charitativní akce Pomáhej pohybem pravidelně navštěvují sportovní a kulturní akce po celé České republice a společně s jejich návštěvníky podporuje potřebné. „Jako tradičně se na našich kolech i Vokolo príglu pomáhalo pohybem s chutí. Někteří běžci si minutu na kole užili jako rozcvičku, jiní přišli po závodě věnovat zbytky energie pro dobrou věc,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Výtěžek z charitativní akce Pomáhej pohybem využije brněnská Klinika dětské onkologie. „Výtěžek ze šlapání na speciálních kolech Nadace ČEZ v hodnotě 50 686 Kč využijeme na obnovu vybavení ubytovny pro pacienty Kliniky dětské onkologie FN Brno a jejich rodiče, kterou provozujeme. Ubytovnu ročně použije průměrně 500 hospitalizovaných dětí i jejich rodičů, přičemž veškeré náklady na provoz a vybavení nese Nadační fond dětské onkologie KRTEK. Ubytování poskytujeme všem pacientům a rodičům zdarma,“ sdělil primář Kliniky dětské onkologie FN Brno Peter Múdry.

Druhou část příspěvku obdržela Zoologická zahrada města Brna.

Jak uvedl Miroslav Křivánek ze ZOO Brno:  „Mezi největší chovatelské úspěchy naší ZOO patří první odchov šimpanze v Československu v roce 1967 nebo obdobně první odchov mláděte medvěda ledního v roce 1976. A právě na opravu bazénu v pavilonu ledních medvědů nyní věnujeme výtěžek z charitativní akce Nadace ČEZ ve výši 50 386 Kč“

Uspořádat akci, která se řadí mezi 10 nejvýznamnějších sportovních akcí ČR, nelze bez početného počtu dobrovolníků. Proto jsme se je rozhodli podpořit zapojení dobrovolníků a ve spolupráci s pořadatelem běžeckého závodu Triexpert Vokolo príglu jsme vytvořili cenu pro jednoho z dobrovolníků, který byl po ukončení soutěže vylosován a obdržel šek v hodnotě 5 000 Kč. Šťastnou vylosovanou výherkyní se stala Lenka Kožuchová.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře