Reklama
reklama

Až do půlky listopadu bude teplo a lidé si užijí hodně sluníčka

Na konci října a v první polovině listopadu budou teploty v Česku vyšší, než je v tomto období obvyklé. Srážek bude v nadcházejících čtyřech týdnech průměrně až slabě podprůměrně. Výrazně tepleji, než je běžné, bude příští týden, kdy bude také nejméně deštivo. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Pro období od 21. října do 17. listopadu je průměrná teplota v České republice 5,2 stupně Celsia. "Výrazně nadnormální by měl být první týden, ostatní týdny se budou pohybovat pravděpodobně na hranici mezi teplotně normálními a nadnormálními hodnotami," uvedli meteorologové. Příští týden teplotní maxima očekávají mezi 16 a 18 stupni Celsia.

Období od 21. října do 17. listopadu bylo nejteplejší v roce 2004, kdy se průměrná teplota vyšplhala na 7,8 stupně Celsia. Naopak nejchladnější byl rok 1965, teplotní průměr pro uvedené období byl tehdy dva stupně Celsia.

Příští týden by se na jihu Moravy většinou měly maximální teploty pohybovat od 16 do 20 stupňů Celsia a naopak nejnižší od 11 do 7 stupňů. Po ránu se budou objevovat mlhy nebo nízká oblačnost, srážek by mělo být minimálně. Týden by měl být srážkově podprůměrný. Další týdny by pak měly být teplotně průměrné až jemně nadprůměrné a srážkově by měly být většinou průměrné nebo podprůměrné. Maximální denní teploty by se podle něj měly pohybovat většinou kolem 11 až 12 stupňů Celsia.  Až pak budou teploty klesat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře