Reklama
reklama

Autentické divadelní představení upozorní důchodce na rizika nabídkových akcí

Výuka intenzivním a sugestivním zážitkem čeká zítra ve středu 13. ledna na důchodce, kteří se v 16 hodin dostaví za strážníky do areálu Dopravního hřiště Riviéra. 

V přednáškovém sále pro ně bude připravené divadelní představení, které věrohodně přiblíží nekalé obchodní praktiky takzvaných šmejdů, tedy dealerů zboží nedodržujících etické principy podnikání.

Režijní vedení a hlavní myšlenky pocházejí z pera Sdružení obrany spotřebitele – Asociace, umělecké ztvárnění je dílem brněnského Divadla Facka. Osvětovou akci pořádá Městská policie Brno jako součást svého projektu Senior akademie za podpory městské části Brno-střed.

Stohlavé obecenstvo se skládá ze členů klubů důchodců, klientů domovů pro seniory a posluchačů vzdělávacího programu Senior akademie. „Poprvé jsme představení vyzkoušeli s obrovským ohlasem v listopadu. Je natolik autentické, až několik diváků uvěřilo, že jsme je pod záminkou kulturního zážitku nalákali na skutečnou předváděcí akci. Některé seniorky ze sálu utekly a museli jsme jim dlouho vysvětlovat, že jsme nezradili jejich důvěru,“ vylíčil autor projektu Senior akademie Luboslav Fiala. Tentokrát proto všichni diváci raději obdrželi informace o představení předem, lednové herecké vystoupení bude první reprízou.

Na představení naváže krátký seminář za účasti Gerty Mazalové, odbornice na spotřebitelskou problematiku. Společně s Ludmilou Zrůstovou z MČ Brno-střed a Luboslavem Fialovou z preventivně informačního oddělení MP Brno vysvětlí konkrétní manipulativní techniky a metody, osvětlí jednotlivé aspekty představení a okomentují správné či méně vhodné reakce diváků coby přímých účastníků děje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře