Reklama
reklama

Autentické divadelní představení upozorní důchodce na rizika nabídkových akcí

Výuka intenzivním a sugestivním zážitkem čeká zítra ve středu 13. ledna na důchodce, kteří se v 16 hodin dostaví za strážníky do areálu Dopravního hřiště Riviéra. 

V přednáškovém sále pro ně bude připravené divadelní představení, které věrohodně přiblíží nekalé obchodní praktiky takzvaných šmejdů, tedy dealerů zboží nedodržujících etické principy podnikání.

Režijní vedení a hlavní myšlenky pocházejí z pera Sdružení obrany spotřebitele – Asociace, umělecké ztvárnění je dílem brněnského Divadla Facka. Osvětovou akci pořádá Městská policie Brno jako součást svého projektu Senior akademie za podpory městské části Brno-střed.

Stohlavé obecenstvo se skládá ze členů klubů důchodců, klientů domovů pro seniory a posluchačů vzdělávacího programu Senior akademie. „Poprvé jsme představení vyzkoušeli s obrovským ohlasem v listopadu. Je natolik autentické, až několik diváků uvěřilo, že jsme je pod záminkou kulturního zážitku nalákali na skutečnou předváděcí akci. Některé seniorky ze sálu utekly a museli jsme jim dlouho vysvětlovat, že jsme nezradili jejich důvěru,“ vylíčil autor projektu Senior akademie Luboslav Fiala. Tentokrát proto všichni diváci raději obdrželi informace o představení předem, lednové herecké vystoupení bude první reprízou.

Na představení naváže krátký seminář za účasti Gerty Mazalové, odbornice na spotřebitelskou problematiku. Společně s Ludmilou Zrůstovou z MČ Brno-střed a Luboslavem Fialovou z preventivně informačního oddělení MP Brno vysvětlí konkrétní manipulativní techniky a metody, osvětlí jednotlivé aspekty představení a okomentují správné či méně vhodné reakce diváků coby přímých účastníků děje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře