Reklama
reklama

Anketa: Pomozte vybrat název nového science centra v Brně

V prosinci příštího roku bude na brněnském výstavišti v prostorách pavilonu D slavnostně otevřeno nové science centrum – instituce zaměřená na popularizaci vědy a techniky. O tom, jaký ponese název, bude rozhodnuto na základě ankety, která probíhá od 31. října do 30. listopadu 2013 na webové stránce www.mscb.cz/anketa.

Anketa umožňuje vybrat jedno z favorizovaných jmen, nabízí však také prostor pro vložení vlastního originálního názvu brněnského science centra. „Chceme lidem ukázat, že nám na jejich názoru záleží. Science centra jsou něco jako muzea nové generace. Přináší poznání formou hry a zábavy. Exponáty neslouží jen k pozorování. Je nutné si je vyzkoušet, prožít jejich prostřednictvím novou zkušenost, která nám umožní pochopit něco, čemu jsme do té doby tak úplně nerozuměli. Interaktivní přístup chápeme jako podstatu science centra, a proto ho chceme uplatňovat i v komunikaci s veřejností. Anketa je toho důkazem,“ říká Lukáš Richter, ředitel Moravian Science Centre Brno,které se stane provozovatelem science centra.

Bermudský trojúhelník, kolo na laně, bublinkový závod, rentgenové oči, simulátor zemětřesení, rotující místnost, erupce vulkánu, archeologické pískoviště a dalších více než 200 interaktivních exponátů na ploše 4600 m2 – na to se mohou těšit už koncem příštího roku návštěvníci brněnského science centra. Lukáš Richter dodává: „Moderní science centrum v sobě musí správně kombinovat prvky klasického muzea, školy a zábavního parku či multiplexu. Zábava by tu měla být všudypřítomná, ne však samoúčelná.“

Projekt Moravian Science Centre Brno vnikl v roce 2009. Zodpovědnost za přípravu, realizaci a provoz science centra na sebe vzal Jihomoravský kraj. Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek o projektu brněnského science centra říká: „Chceme, aby v lidech probouzelo radost z objevování, chuť vnímat, hravost, experimentování a učení se z chyb. Doufáme, že se stane otevřeným prostorem, v němž se setkávají zajímaví lidé a zajímavé myšlenky. Věříme také, že zvýší turistickou atraktivitu Jihomoravského kraje.“

Unikátní expozice brněnského science centra představí desítky vědeckých fenoménů ve čtyřech hlavních tematických celcích: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Středisko samozřejmě nabídne i doprovodné vzdělávací programy pro školy i běžné návštěvníky. Součástí budovy bude i Dětské science centrum určené pro děti od 2 do 6 let. Návrh expozice připravuje sdružení Pro Moravian Science Centre Brno, přičemž vedoucím účastníkem společnost Projektil architekti, která zvítězila ve veřejné soutěži.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře