Reklama
reklama

Amazonu chce další pozemky na stavbu skladu nabídnout kraj, Czechinvest i Ostrava

Jihomoravský kraj se rozhodl ještě zabojovat o Amazon v Brně. Připraví a nabídne společnosti Amazon další pozemky, které nebudou městské, ale krajské a stavbu bude tedy schvalovat krajské zastupitelstvo. Zastupitelé Brna totiž v úterý na třetím projednávání smlouvu s Amazonem neschválili, na Černovické terase se tedy logistický sklad stavět nebude. Vedení americké společnosti se k aktuálnímu dění vyjadřovat nechce.

Kraj se podle hejtmana Haška vydává na záchrannou misi. „Musíme pomoci zachránit investici Amazonu v České republice jako takové a samozřejmě také v regionu jižní Moravy," uvedl  Hašek, kterého na tiskovou konferenci doprovodil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek .
Hašek o základních parametrech informoval i agenturu CzechInvest a neformálně kontaktoval také Amazon. "Amazon tu záležitost nevzdává a minimálně je připraven se seznámit s obsahem té krajské nabídky," dodal.

Hašek neuvedl, jaké pozemky kraj Amazonu nabídne.  V úvahu přichází například zóna u Blučiny, u dálnice D2 ale pozemky vlastní soukromá společnost.

Několik lokalit pro vybudování logistického centra v České republice nabízí americké firmě i státní agentura CzechInvest. Jedná se například o lokality v Jihomoravském, Moravskoslezském, Plzeňském a Zlínském kraji. Také Ostrava se chce znovu obrátit na americkou firmu a nabídnout jí pozemky v průmyslové zóně Mošnov na Novojičínsku.

Amazon chtěl v Brně vybudovat logistické centrum, které mělo přinést více než 1500 pracovních míst. Investici firma odhadovala na 2,7 miliardy korun. Stavba neprošla kvůli neexistujícímu sjezdu z dálnice D1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře