Reklama
reklama

Amazonu chce další pozemky na stavbu skladu nabídnout kraj, Czechinvest i Ostrava

Jihomoravský kraj se rozhodl ještě zabojovat o Amazon v Brně. Připraví a nabídne společnosti Amazon další pozemky, které nebudou městské, ale krajské a stavbu bude tedy schvalovat krajské zastupitelstvo. Zastupitelé Brna totiž v úterý na třetím projednávání smlouvu s Amazonem neschválili, na Černovické terase se tedy logistický sklad stavět nebude. Vedení americké společnosti se k aktuálnímu dění vyjadřovat nechce.

Kraj se podle hejtmana Haška vydává na záchrannou misi. „Musíme pomoci zachránit investici Amazonu v České republice jako takové a samozřejmě také v regionu jižní Moravy," uvedl  Hašek, kterého na tiskovou konferenci doprovodil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek .
Hašek o základních parametrech informoval i agenturu CzechInvest a neformálně kontaktoval také Amazon. "Amazon tu záležitost nevzdává a minimálně je připraven se seznámit s obsahem té krajské nabídky," dodal.

Hašek neuvedl, jaké pozemky kraj Amazonu nabídne.  V úvahu přichází například zóna u Blučiny, u dálnice D2 ale pozemky vlastní soukromá společnost.

Několik lokalit pro vybudování logistického centra v České republice nabízí americké firmě i státní agentura CzechInvest. Jedná se například o lokality v Jihomoravském, Moravskoslezském, Plzeňském a Zlínském kraji. Také Ostrava se chce znovu obrátit na americkou firmu a nabídnout jí pozemky v průmyslové zóně Mošnov na Novojičínsku.

Amazon chtěl v Brně vybudovat logistické centrum, které mělo přinést více než 1500 pracovních míst. Investici firma odhadovala na 2,7 miliardy korun. Stavba neprošla kvůli neexistujícímu sjezdu z dálnice D1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře