Reklama
reklama

Amazon v Brně a napojení na dálnici D1. Dohoda snad bude

Dohoda o napojení průmyslového centra Černovická terasa na dálnici D1 by mohla být uzavřena už v lednu příštího roku. Uzavření dohody mezi státem a městem Brnem je podmínkou pro povolení stavby logistického centra americké společnosti Amazon. Jednání se podle náměstka brněnského primátora Olivera Pospíšila vyvíjí velmi slibně. Amazon chce otevřít centrum před Vánoci 2014.

Na brněnskou Černovickou terasu míří americká firma zabývající se internetovým obchodem společnost Amazon. V brněnské průmyslové zóně, hodlá v příštím roce zřídit jedno ze svých distribučních míst pro zákazníky z celé Evropy. Amazon si zde bude potřebné prostory pronajímat od firmy CTP Invest. Přímo v Brně by tak mělo kolem 2000 pracovních míst. Plakáty na nábor pracovníků se v Brně objevily už v minulých týdnech.

Napojení průmyslové zóny Černovická terasa, kde má mít Amazon distribuční sklady, na D1 je plánované už od roku 2003. Zastupitelé na prosincovém zasedání schválili výstavbu napojení jako podmínku pro budoucí existenci Amazonu v Brně.

Podmínka napojení na D1 má zamezit dopravnímu přetížení, které v místě kvůli distribučnímu centru internetového obchodu Amazon zřejmě vznikne. Právě kvůli zvýšené dopravě se proti stavbě postavili lidé ze sdružení Čisté Tuřany. Společně s radnicí městské části Slatina požadují zpracování studie vlivu na životní prostředí EIA. Podle nich je už nyní doprava v Tuřanech na hranici snesitelnosti. Napojení musí ze zákona postavit Ředitelství silnic a dálnic.

Brněnská průmyslová zóna – Černovická terasa patří stále mezi jednu z nejlepších průmyslových zón v České republice a své pevné postavení si udržela i přes nedávnou ekonomickou krizi. Svědčí o tom i její rozloha cca 200 hektarů, které jsou plně obsazené nebo smluvně zadané. Zahraničním i tuzemským investorům se dále podařilo udržet i vysokou zaměstnanost a to i přesto, že ve srovnání s rokem 2011 pracovalo na terase v roce 2012 o dvě stě pracovníků méně, tedy 7000. Nicméně i tak je to o 1 759 pracovníků více než v roce 2010.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře