Reklama
reklama

Aktuální informace ke konání Grand Prix ČR v Brně

Vzhledem k tomu, že na motocyklový víkend do Brna míří mnoho fanoušků, připravuje Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje rozsáhlé bezpečností opatření. Stovky policistů budou dohlížet na zajištění veřejného pořádku nejen v kempech a na tribunách, ale také v samotném městě Brně a jeho okolí.

Doprava Příjezd a odjezd

Pro příjezd a odjezd od areálu brněnského Masarykova okruhu doporučuje policie využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy exit 182 – Kývalka a exit 178 – Ostrovačice. Příjezdové cesty k parkovištím a kempům budou na místě vyznačeny dopravním značením. Informace z dopravního značení, ale zejména pokyny policistů a pořadatelů je třeba respektovat, aby se předešlo  komplikacím v dopravě.

Návštěvníkům z Brna a blízkého okolí se doporučuje využít autobusy městské hromadné dopravy: linky 400  – Brno, Mendlovo náměstí – Masarykův okruh.

V provozu bude linka X kolem automotodromu. Bližší informace na webu www.dpmb.cz  .

Uzavírky

Vzhledem k většímu množství uzavírek a omezení na páteřních komunikacích kolem Brna policie očekává nejen ve špičkových dobách (pátek odpoledne, sobota ráno, neděle ráno a odpoledne) velmi silný provoz. Policisté budou na dopravu pochopitelně i v těchto kritických místech na situaci dohlížet. Přesto řidičům policie doporučuje, aby počítali se zdržením a zejména na nedělní závody vyrazili ještě s větším předstihem, než je obvyklé. Vyplatí se dostatečná zásoba paliva a nápojů pro osádku. Při dojíždění do kolon by řidiči neměli zapomínat  na varovná světla, před zúženími se zbytečně brzy neřadit  do průběžného pruhu.

V případě závažnějších komplikací policistům a ostatním složkám IZS usnadnit průjezd k místu nehody vytvořením průjezdního pruhu.Dále policie žádá všechny řidiče aby řídili s maximální opatrností a ohleduplností, počítali s chybami druhých a dodržovali bezpečnou vzdálenost. 

Parkování

Všichni návštěvníci, kteří přijedou na motocyklech, budou své stroje parkovat na parkovišti naproti hlavního vstupu (parkoviště „Pod vysokým napětím“ ) anebo v areálu Střelnice.

Autobusy budou mít vyhrazené samostatné parkoviště vedle hlavní brány. Pro zdravotně postižené řidiče je vyhrazeno speciální parkoviště uvnitř areálu.

Ostatní informace

Všichni řidiči i chodci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu!

Řidiči musí dbát i na nulovou toleranci alkoholu a drog při řízení! Na dodržování bezpečnosti v silničním provozu budou spolu s českými policisty dohlížet i hlídky policistů z Rakouska.

Je zakázáno parkovat na lesních a polních cestách, komplikoval by se tak průjezd vozidel hasičského záchranného sboru!

Na místech vyhrazených k parkování je zakázáno kempovat!

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře