Reklama
reklama

Aktuální informace ke konání Grand Prix ČR v Brně

Vzhledem k tomu, že na motocyklový víkend do Brna míří mnoho fanoušků, připravuje Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje rozsáhlé bezpečností opatření. Stovky policistů budou dohlížet na zajištění veřejného pořádku nejen v kempech a na tribunách, ale také v samotném městě Brně a jeho okolí.

Doprava Příjezd a odjezd

Pro příjezd a odjezd od areálu brněnského Masarykova okruhu doporučuje policie využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy exit 182 – Kývalka a exit 178 – Ostrovačice. Příjezdové cesty k parkovištím a kempům budou na místě vyznačeny dopravním značením. Informace z dopravního značení, ale zejména pokyny policistů a pořadatelů je třeba respektovat, aby se předešlo  komplikacím v dopravě.

Návštěvníkům z Brna a blízkého okolí se doporučuje využít autobusy městské hromadné dopravy: linky 400  – Brno, Mendlovo náměstí – Masarykův okruh.

V provozu bude linka X kolem automotodromu. Bližší informace na webu www.dpmb.cz  .

Uzavírky

Vzhledem k většímu množství uzavírek a omezení na páteřních komunikacích kolem Brna policie očekává nejen ve špičkových dobách (pátek odpoledne, sobota ráno, neděle ráno a odpoledne) velmi silný provoz. Policisté budou na dopravu pochopitelně i v těchto kritických místech na situaci dohlížet. Přesto řidičům policie doporučuje, aby počítali se zdržením a zejména na nedělní závody vyrazili ještě s větším předstihem, než je obvyklé. Vyplatí se dostatečná zásoba paliva a nápojů pro osádku. Při dojíždění do kolon by řidiči neměli zapomínat  na varovná světla, před zúženími se zbytečně brzy neřadit  do průběžného pruhu.

V případě závažnějších komplikací policistům a ostatním složkám IZS usnadnit průjezd k místu nehody vytvořením průjezdního pruhu.Dále policie žádá všechny řidiče aby řídili s maximální opatrností a ohleduplností, počítali s chybami druhých a dodržovali bezpečnou vzdálenost. 

Parkování

Všichni návštěvníci, kteří přijedou na motocyklech, budou své stroje parkovat na parkovišti naproti hlavního vstupu (parkoviště „Pod vysokým napětím“ ) anebo v areálu Střelnice.

Autobusy budou mít vyhrazené samostatné parkoviště vedle hlavní brány. Pro zdravotně postižené řidiče je vyhrazeno speciální parkoviště uvnitř areálu.

Ostatní informace

Všichni řidiči i chodci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu!

Řidiči musí dbát i na nulovou toleranci alkoholu a drog při řízení! Na dodržování bezpečnosti v silničním provozu budou spolu s českými policisty dohlížet i hlídky policistů z Rakouska.

Je zakázáno parkovat na lesních a polních cestách, komplikoval by se tak průjezd vozidel hasičského záchranného sboru!

Na místech vyhrazených k parkování je zakázáno kempovat!

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře