Reklama
reklama

600 studentů získá praktické zkušenosti od profesionálů z IT oblasti

JA Czech, česká kancelář mezinárodní vzdělávací neziskové organizace, v České republice založená panem Tomášem Baťou v roce 1992, a AT&T, globální komunikační společnost, 11. listopadu v Brně odstartovaly projekt AT&T Aspire Mentoring Academy. AT&T Aspire je původní firemní vzdělávací iniciativa zaměřená na podporu studentů ve škole i mimo ni. 

Projekt určený studentům středních škol je zaměřený na získávání praktických zkušeností z oblasti IT a telekomunikací od dobrovolníků z řad zaměstnanců AT&T. Projekt poběží od listopadu do června, zahrnuje 20 projektových dnů a 5 dnů stráví vybraní studenti stínováním manažerů AT&T. Projektu se zúčastní celkem 600 středoškoláků.

 

Jitka Bulantová, programová ředitelka JA Czech, uvedla: „Smyslem projektu je propojit studenty s odborníky z AT&T tak, aby mladí získali praktické zkušenosti, které jim pomohu lépe se uplatnit na trhu práce a vyzkoušet si reálně úroveň svých tzv. měkkých dovedností (práce v týmu, prezentační dovednosti, řešení problémů atd.). Díky našim projektovým dnům a stínování zaměstnanců AT&T, mají studenti šanci poznat své možné budoucí zaměstnavatele nebo si udělat lepší představu o tom, čemu by se chtěli v životě dále věnovat. Praktické propojování světa škol a světa byznysu je jedním z pilířů činnosti JA Czech.“

Studenti řešili toto zadání: navrhnout řešení pro IT firmy, jak podpořit svoji image atraktivního zaměstnavatele u čerstvých absolventů středních škol.

Vítězem prvního projektového dne se stal tým Dreamteam: Stanislav Pros, Michaela Staňková - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Brno, Kristina Trajkovská, Michaela Weissová  - Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, David Konečný – Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií v Brně. Mentorkou teamu byla Hana Balíková, staffing specialist AT&T. Porotu zaujal jejich realistický návrh podpory soutěží v e-Sportech v Brně a v Praze, který zahrnoval i aktivní nábor na místě konání. Tuto možnost v České republice zatím žádná IT společnost nevyužívá.

Druhé místo obsadil tým Fantastic Four ve složení: Aneta Vozdecká – Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno, Michaela Hrozová, Matěj Hykš - Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, - Tereza Flaišingerov a Nikola Šašková - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ mentorkou týmu z AT&T byla Kateřina Velká, staffing specialist.  Tento tým navrhl projekt „Náhled do firmy“, kdy si čerství absolventi během prázdnin po maturitě vyzkouší nanečisto práci ve firmě obohacenou o stínování zaměstnanců, soutěže a hodnocení a pohovory o možném nástupu do firmy.

Třetí místo získal tým BBFORYOU s konceptem absolventského programu zahrnujícího takové atraktivní benefity, díky kterým se IT firma stane vyhledávaným zaměstnavatelem pro absolventy středních škol. Studenti pracovali ve složení: Alice Staňková, Aneta Zábránská - Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, Adam Vavřinec, Kristýna Václavíková – Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno a Petra Logínová  - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Brno. Mentorem týmu byl za AT&T Petr Červenka, network operations manager.  

Michaela Kacrová, HR Country Management Specialist z AT&T, uvedla: „Rádi bychom studentům přiblížili práci v oblasti IT a telekomunikací tak, aby ve svém dalším profesním či vzdělávacím směřování uvažovali o práci v tomto segmentu. V rámci projektu si studenti vyzkoušejí dovednosti, které pak mohou využít ve své další kariéře, ať bude směřovat do IT či nikoli. Věříme, že projekt Aspire bude studenty inspirovat k vlastnímu zdokonalování a k odvaze zkoušet nové věci.“

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře