Reklama
reklama

600 studentů získá praktické zkušenosti od profesionálů z IT oblasti

JA Czech, česká kancelář mezinárodní vzdělávací neziskové organizace, v České republice založená panem Tomášem Baťou v roce 1992, a AT&T, globální komunikační společnost, 11. listopadu v Brně odstartovaly projekt AT&T Aspire Mentoring Academy. AT&T Aspire je původní firemní vzdělávací iniciativa zaměřená na podporu studentů ve škole i mimo ni. 

Projekt určený studentům středních škol je zaměřený na získávání praktických zkušeností z oblasti IT a telekomunikací od dobrovolníků z řad zaměstnanců AT&T. Projekt poběží od listopadu do června, zahrnuje 20 projektových dnů a 5 dnů stráví vybraní studenti stínováním manažerů AT&T. Projektu se zúčastní celkem 600 středoškoláků.

 

Jitka Bulantová, programová ředitelka JA Czech, uvedla: „Smyslem projektu je propojit studenty s odborníky z AT&T tak, aby mladí získali praktické zkušenosti, které jim pomohu lépe se uplatnit na trhu práce a vyzkoušet si reálně úroveň svých tzv. měkkých dovedností (práce v týmu, prezentační dovednosti, řešení problémů atd.). Díky našim projektovým dnům a stínování zaměstnanců AT&T, mají studenti šanci poznat své možné budoucí zaměstnavatele nebo si udělat lepší představu o tom, čemu by se chtěli v životě dále věnovat. Praktické propojování světa škol a světa byznysu je jedním z pilířů činnosti JA Czech.“

Studenti řešili toto zadání: navrhnout řešení pro IT firmy, jak podpořit svoji image atraktivního zaměstnavatele u čerstvých absolventů středních škol.

Vítězem prvního projektového dne se stal tým Dreamteam: Stanislav Pros, Michaela Staňková - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Brno, Kristina Trajkovská, Michaela Weissová  - Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, David Konečný – Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií v Brně. Mentorkou teamu byla Hana Balíková, staffing specialist AT&T. Porotu zaujal jejich realistický návrh podpory soutěží v e-Sportech v Brně a v Praze, který zahrnoval i aktivní nábor na místě konání. Tuto možnost v České republice zatím žádná IT společnost nevyužívá.

Druhé místo obsadil tým Fantastic Four ve složení: Aneta Vozdecká – Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno, Michaela Hrozová, Matěj Hykš - Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, - Tereza Flaišingerov a Nikola Šašková - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ mentorkou týmu z AT&T byla Kateřina Velká, staffing specialist.  Tento tým navrhl projekt „Náhled do firmy“, kdy si čerství absolventi během prázdnin po maturitě vyzkouší nanečisto práci ve firmě obohacenou o stínování zaměstnanců, soutěže a hodnocení a pohovory o možném nástupu do firmy.

Třetí místo získal tým BBFORYOU s konceptem absolventského programu zahrnujícího takové atraktivní benefity, díky kterým se IT firma stane vyhledávaným zaměstnavatelem pro absolventy středních škol. Studenti pracovali ve složení: Alice Staňková, Aneta Zábránská - Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, Adam Vavřinec, Kristýna Václavíková – Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno a Petra Logínová  - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Brno. Mentorem týmu byl za AT&T Petr Červenka, network operations manager.  

Michaela Kacrová, HR Country Management Specialist z AT&T, uvedla: „Rádi bychom studentům přiblížili práci v oblasti IT a telekomunikací tak, aby ve svém dalším profesním či vzdělávacím směřování uvažovali o práci v tomto segmentu. V rámci projektu si studenti vyzkoušejí dovednosti, které pak mohou využít ve své další kariéře, ať bude směřovat do IT či nikoli. Věříme, že projekt Aspire bude studenty inspirovat k vlastnímu zdokonalování a k odvaze zkoušet nové věci.“

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře