Reklama
reklama

Zvířata v zoo si užívají teplých dní, přes den můžete zahlédnout manula

Teplé počasí prvních lednových dnů přináší příjemné chvíle pro zvířata i pro návštěvníky brněnské zoologické zahrady. Zvířata jsou k vidění ve výbězích, jsou aktivní a v porovnání s předchozími lety se zvýšila i návštěvnost. Přes den se dokonce již několikrát ukázal návštěvníků manul. Pouze medvědi kamčatští odpočívají a uchýlili se do vnitřních ubikací.

Většina zvířecích obyvatel zahrady si teplé počasí posledních dnů opravdu velmi užívá a i návštěvníci se nechávají zlákat k procházce po Mniší hoře. "Návštěvnost prvních lednových dnů letošního roku již v tuto chvíli dosahuje více než poloviny měsíční návštěvnosti z předchozích let. Do 8. ledna navštívilo zahradu téměř 1500 lidí," pochválila mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Nejnovějšími přírůstky v zoo Brno jsou od 20. prosince tři lachtani medvědí – samec Sema a dvě samice Vafla a Čeburaška. Jestli jim zůstanou tato jména i v Brně, zatím není rozhodnuto. Velmi dobře se v novém domově aklimatizovali, jsou aktivní a již dnes jsou miláčky návštěvníků. Spolu s nimi obdrželi chovatelé také přesný rozpis jejich jídelníčku, dostávají kromě ryb i mořské plody - olihně a sépie, které jsou pro ně obrovskou pochoutkou. V zázemí výběhu mají k dispozici bazének se slanou vodou.

Hned naproti výběhu lachtanů medvědích najdete manula. Je  to samotář, kterého je možné vidět zejména za úsvitu nebo za soumraku. Nemňouká, ale vydává zvuky, které znějí jako štěkot malého psa. Teplá zima a zároveň šero ho vylákaly ven a v tomto ročním období ho proto ve výběhu zahlédnete i během dne.

Jen medvědi kamčatští - Jelizar, Kamčatka, Kuba a Toby - se rozhodli odebrat k zimnímu odpočinku do zázemí a odpočívat, proto jsou v nejbližší době zrušena jejich komentovaná krmení. Kdy opět vyrazí do výběhu, záleží jen na nich.

"Zveme všechny, kteří ještě lachtany neviděli na vlastní oči, aby využili příznivého počasí a do zahrady vyrazili, je to hezká podívaná," dodala Brindzáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře