Reklama
reklama

Zvířata v zoo si užívají teplých dní, přes den můžete zahlédnout manula

Teplé počasí prvních lednových dnů přináší příjemné chvíle pro zvířata i pro návštěvníky brněnské zoologické zahrady. Zvířata jsou k vidění ve výbězích, jsou aktivní a v porovnání s předchozími lety se zvýšila i návštěvnost. Přes den se dokonce již několikrát ukázal návštěvníků manul. Pouze medvědi kamčatští odpočívají a uchýlili se do vnitřních ubikací.

Většina zvířecích obyvatel zahrady si teplé počasí posledních dnů opravdu velmi užívá a i návštěvníci se nechávají zlákat k procházce po Mniší hoře. "Návštěvnost prvních lednových dnů letošního roku již v tuto chvíli dosahuje více než poloviny měsíční návštěvnosti z předchozích let. Do 8. ledna navštívilo zahradu téměř 1500 lidí," pochválila mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Nejnovějšími přírůstky v zoo Brno jsou od 20. prosince tři lachtani medvědí – samec Sema a dvě samice Vafla a Čeburaška. Jestli jim zůstanou tato jména i v Brně, zatím není rozhodnuto. Velmi dobře se v novém domově aklimatizovali, jsou aktivní a již dnes jsou miláčky návštěvníků. Spolu s nimi obdrželi chovatelé také přesný rozpis jejich jídelníčku, dostávají kromě ryb i mořské plody - olihně a sépie, které jsou pro ně obrovskou pochoutkou. V zázemí výběhu mají k dispozici bazének se slanou vodou.

Hned naproti výběhu lachtanů medvědích najdete manula. Je  to samotář, kterého je možné vidět zejména za úsvitu nebo za soumraku. Nemňouká, ale vydává zvuky, které znějí jako štěkot malého psa. Teplá zima a zároveň šero ho vylákaly ven a v tomto ročním období ho proto ve výběhu zahlédnete i během dne.

Jen medvědi kamčatští - Jelizar, Kamčatka, Kuba a Toby - se rozhodli odebrat k zimnímu odpočinku do zázemí a odpočívat, proto jsou v nejbližší době zrušena jejich komentovaná krmení. Kdy opět vyrazí do výběhu, záleží jen na nich.

"Zveme všechny, kteří ještě lachtany neviděli na vlastní oči, aby využili příznivého počasí a do zahrady vyrazili, je to hezká podívaná," dodala Brindzáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře