Reklama
reklama

Zoo Brno zve návštěvníky na křtiny zebřího kluka Falca

Vyfotit se s mládětem zebry, být u jejího křtu nebo se dozvědět různé zajímavosti ze života zeber mohou nejen děti v sobotu 10. srpna na Safari v brněnské zoo.

Hřebeček zebry Chapmannovy se narodil ve druhé polovině června. „Chovatelé mu spolu s adoptivními rodiči dali jméno Falco,“ uvedla mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková. Ti spolu s firmou Efko pokřtí malou zebru ve tři hodiny odpoledne u výběhu na Safari.

 

„Už od jedné hodiny budou probíhat také kreativní dílničky, kde budou mít děti možnost potisknout si svoji figurku Igráčka i zebry,“ dodala Brindzáková. Dále se v tento slavnostní den mohou děti vyfotit u foto-tabule zebry a odnést si tak domů něco na památku.

 

Ve stejný den se od devíti do tří hodin odpoledne uskuteční na Mniší hoře akce Se strážníky za zvířátky. „Pro rodiny s dětmi bude připravena dobrodružná soutěžní stezka a za úspěšně zodpovězené otázky získají malí dobrodruzi od městské policie hezké dárky,“ popsala sobotní den mluvčí brněnské zoo.

 

Návštěvnost zoo v moravské metropoli za červenec stoupla. V horkém měsíci jej navštívilo více než čtyřicet šest tisíc lidí. Stejně jako v červnu se jedná o nejvyšší návštěvnost od roku 1997.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře