Reklama
reklama

Záludná křižovatka: auta vyjíždějí před autobusy

Pravý pruh se šipkou doprava by měla používat auta odbočující ke kampusu. A ona jej používají. Kromě toho jím ale jezdí autobusy, které pokračují rovně. Řeč je o křižovatce ulic Kamenice a Akademická u nákupního centra Campus Square, kde auta z vedlejší ulice vjíždějí do cesty autobusům. Přesvědčil se o tom na místě i redaktor Centrum news a zkušenosti s těsnými úhybnými manévry potvrzují i řidiči hromadné dopravy.

O co jde? Odbočovací pruh mohou používat autobusy díky speciální dopravní značce. Jenže tu vidí jen oni, zatímco auta z vedlejší silnice vidí jen vodorovné značení. „Už se to tady stalo několikrát, že auto vyjelo z vedlejší a nedalo mi přednost, protože si řidič myslel, že odbočuji. Přitom jsem blinkr doprava neměl,“ potvrzuje řidič autobusu číslo padesát. Podle něj to je podobné, jako když řidič auta jedoucí po hlavní silnici zapomene vypnout znamení o změně směru jízdy a pokračuje rovně.

I podle jiných řidičů, kteří daným místem pravidelně jezdí, není křižovatka lidově řečeno „blbuvzdorná“. „Z vedlejší silnice je klasická značka Dej přednost v jízdě, takže běžný řidič sleduje pruhy, kam kdo jede, stejně jako třeba na Kolišti. Může se stát, že někoho nenapadne, že se pravým pruhem jezdí i rovně, i když je v něm šipka,“ diví se Martin Anderle, který pracuje pro rozvážkovou firmu. V neprospěch takto uvažujících řidičů ale hovoří pravidla, podle kterých by řidič z vedlejší silnice měl dát přednost všem pruhům.

Důvodem, proč takto upravený pruh u bohunického kampusu je, je podle všeho zastávka Čtvrtě. Jinak by totiž autobusy a trolejbusy musely hned za ní přejíždět do levého pruhu, aby se po sto metrech vracely zpět do pravého.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře