Reklama
reklama

Za klokany přišli Klokánci. Do zoo se v sobotu vypravilo pět tisíc lidí

Poslední srpnovou sobotu otevřela brněnská zoologická zahrada na Mniší hoře další novinku letošního roku - průchozí expozici klokanů. Prvními návštěvníky nového výběhu byly děti z Fondu ohrožených dětí Klokánek Brno, které se zároveň staly jejich prvními adoptivními rodiči.

Děti ze zařízení Fondu ohrožených dětí Klokánek se na tento slavnostní den náležitě připravily – přišly s klokaní písničkou, v klokaních tričkách a ušetřené peníze na adopci přinesly v pokladničce. Plocha výběhu je téměř 3000 m2, vyplňuje dosud nevyužitou stráň mezi Exotáriem a páteřní komunikací a celým klokaním areálem vede návštěvnická stezka. Expozice je z části lemovaná dřevěným australským plotem a vybavená přepouštěcími dveřmi, které zamezí úniku zvířat. Členitý terén je doplněn umělou skálou vyzdobenou kopiemi skalních maleb původních obyvatel Austrálie – Aboriginců a čtyřmi skalními vyvýšeninami. Rozpočtové náklady stavby klokaní expozice činí 5,3 milionu korun. Návštěvníci mohou nyní obdivovat čtyři klokany rudokrké, kteří pochází ze Zoo Lešná a jednoho klokana parma ze Zoo Olomouc.

„Brňané se mohou těšit i na skalní klokany, které v jiné české zoo nespatří. Ti by se měli na Mniší horu nastěhovat v nejbližších měsících a předpokládám, že budou největším lákadlem expozice. Přicestují totiž do brněnské zoo přímo z Austrálie,“ doplnil primátor Brna Roman Onderka.

Klokany rudokrké a parma najdeme i v jiných zahradách v republice, zatímco klokani skalní budou jedinými zástupci tohoto druhu v českých zahradách. Návštěvníci si budou moci užívat bezbariérové expozice, kde mají zvířata téměř na dosah ruky, ale bude důležité, aby se ve výběhu chovali jako pozorovatelé, krmení a hlazení klokanů není žádoucí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře