Reklama
reklama

VIDEO: Nebezpečná křižovatka v Bohunicích se změnila na kruhový objezd

Dopravně velice komplikovaná a nebezpečná brněnská křižovatka ulic Dlouhá, Čeňka Růžičky a Hraničky v městské části Bohunice se změnila na kruhový objezd. Stavba objezdu stála 7,5 milionu korun, projekt a jeho provedení platilo město. Objezd začal ve zkušebním provozu fungovat v pátek.  

Stavba objezdu byla zahájena v září letošního roku a navázala na výstavbu a rekonstrukci kanalizace, kterou Bohunice právě dokončují.

Proč byla křižovatka tří zmíněných ulic tak nebezpečná a nepřehledná? Hlavní ulice tam nevede rovně a vznikaly tam proto nebezpečné dopravní situace. „Křižovatka v Bohunicích byla komplikovaná a už před pěti lety jsme usilovali o její změnu na objezd. Jsem rád, že nyní došlo k realizaci této stavby a zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ uvedl náměstek primátora Robert Kotzian.

Ulice Dlouhá a Hraničky jsou páteřní komunikace v Bohunicích. „Kruhový objezd bude velkým přínosem pro dopravní situaci v naší městské části. Až budou dokončeny také práce na dostavbě kanalizace a obnoveny povrchy komunikací, řidičům v Bohunicích se výrazně uleví,“ řekl starosta Bohunic Miloš Vrážel.

Přestavba na kruhový objezd čeká v nejbližší  době ještě další křižovatky v Brně. V Chrlicích by se měla na kruhový objezd změnit křižovatka ulic Rebešovická, Davídkova a Roviny a rozšíření čeká kruhový objezd u psychiatrické nemocnice v Černovicích, který nemá dostatečnou kapacitu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře