Reklama
reklama

VIDEO: Nebezpečná křižovatka v Bohunicích se změnila na kruhový objezd

Dopravně velice komplikovaná a nebezpečná brněnská křižovatka ulic Dlouhá, Čeňka Růžičky a Hraničky v městské části Bohunice se změnila na kruhový objezd. Stavba objezdu stála 7,5 milionu korun, projekt a jeho provedení platilo město. Objezd začal ve zkušebním provozu fungovat v pátek.  

Stavba objezdu byla zahájena v září letošního roku a navázala na výstavbu a rekonstrukci kanalizace, kterou Bohunice právě dokončují.

Proč byla křižovatka tří zmíněných ulic tak nebezpečná a nepřehledná? Hlavní ulice tam nevede rovně a vznikaly tam proto nebezpečné dopravní situace. „Křižovatka v Bohunicích byla komplikovaná a už před pěti lety jsme usilovali o její změnu na objezd. Jsem rád, že nyní došlo k realizaci této stavby a zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ uvedl náměstek primátora Robert Kotzian.

Ulice Dlouhá a Hraničky jsou páteřní komunikace v Bohunicích. „Kruhový objezd bude velkým přínosem pro dopravní situaci v naší městské části. Až budou dokončeny také práce na dostavbě kanalizace a obnoveny povrchy komunikací, řidičům v Bohunicích se výrazně uleví,“ řekl starosta Bohunic Miloš Vrážel.

Přestavba na kruhový objezd čeká v nejbližší  době ještě další křižovatky v Brně. V Chrlicích by se měla na kruhový objezd změnit křižovatka ulic Rebešovická, Davídkova a Roviny a rozšíření čeká kruhový objezd u psychiatrické nemocnice v Černovicích, který nemá dostatečnou kapacitu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře