Reklama
reklama

VIDEO: Nebezpečná křižovatka v Bohunicích se změnila na kruhový objezd

Dopravně velice komplikovaná a nebezpečná brněnská křižovatka ulic Dlouhá, Čeňka Růžičky a Hraničky v městské části Bohunice se změnila na kruhový objezd. Stavba objezdu stála 7,5 milionu korun, projekt a jeho provedení platilo město. Objezd začal ve zkušebním provozu fungovat v pátek.  

Stavba objezdu byla zahájena v září letošního roku a navázala na výstavbu a rekonstrukci kanalizace, kterou Bohunice právě dokončují.

Proč byla křižovatka tří zmíněných ulic tak nebezpečná a nepřehledná? Hlavní ulice tam nevede rovně a vznikaly tam proto nebezpečné dopravní situace. „Křižovatka v Bohunicích byla komplikovaná a už před pěti lety jsme usilovali o její změnu na objezd. Jsem rád, že nyní došlo k realizaci této stavby a zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ uvedl náměstek primátora Robert Kotzian.

Ulice Dlouhá a Hraničky jsou páteřní komunikace v Bohunicích. „Kruhový objezd bude velkým přínosem pro dopravní situaci v naší městské části. Až budou dokončeny také práce na dostavbě kanalizace a obnoveny povrchy komunikací, řidičům v Bohunicích se výrazně uleví,“ řekl starosta Bohunic Miloš Vrážel.

Přestavba na kruhový objezd čeká v nejbližší  době ještě další křižovatky v Brně. V Chrlicích by se měla na kruhový objezd změnit křižovatka ulic Rebešovická, Davídkova a Roviny a rozšíření čeká kruhový objezd u psychiatrické nemocnice v Černovicích, který nemá dostatečnou kapacitu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře