Reklama
reklama

Větve, odpadky a pet lahve odklízeli z přehrady ručně i pomocí jeřábu

Přibližně třicet tun odpadu odvezlo během dneška šest nákladních aut z hladiny Brněnské přehrady. Nepořádek, převážně větve, odpadky, pet lahve,  do přehrady spláchly přívalové srážky v uplynulých dnech.

Naplaveniny se držely u hráze přehrady, odkud je vodohospodáři vytahovali pomocí těžké techniky. Další naplaveniny byly roztroušeny po přehradě, držely se v zátokách, nebo plavaly po hladině. "Ty naši pracovníci odklízeli ručně. Pokud to bude potřeba, budou práce pokračovat i v dalších dnech," uvedla mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

 

Vytrvalé deště měly ale i příznivé následky. Chlad a zvýšené průtoky zlepšily kvalitu vody v přehradě, která se již začínala kazit. Hygienici naposledy ohodnotili vodu v přehradě jako vhodnou ke koupání se "zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi".

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře