Reklama
reklama

Větve, odpadky a pet lahve odklízeli z přehrady ručně i pomocí jeřábu

Přibližně třicet tun odpadu odvezlo během dneška šest nákladních aut z hladiny Brněnské přehrady. Nepořádek, převážně větve, odpadky, pet lahve,  do přehrady spláchly přívalové srážky v uplynulých dnech.

Naplaveniny se držely u hráze přehrady, odkud je vodohospodáři vytahovali pomocí těžké techniky. Další naplaveniny byly roztroušeny po přehradě, držely se v zátokách, nebo plavaly po hladině. "Ty naši pracovníci odklízeli ručně. Pokud to bude potřeba, budou práce pokračovat i v dalších dnech," uvedla mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

 

Vytrvalé deště měly ale i příznivé následky. Chlad a zvýšené průtoky zlepšily kvalitu vody v přehradě, která se již začínala kazit. Hygienici naposledy ohodnotili vodu v přehradě jako vhodnou ke koupání se "zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi".

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře