Reklama
reklama

V Brněnské přehradě žijí raci. Povodí ji navíc čistí od neškodných řas

Zaměstnanci Povodí Moravy odstraňují v těchto dnech řasy, které se vyskytly na vodní hladině Brněnské přehrady. Jedná se o chuchvalce vláknitých zelených řas rodu Cladophora. Řasa není toxická a vyskytuje se i v dalších nádržích nebo na hladinách některých potoků. To, že je přehrada čistá, dokazuje i to, že společně se zelenou řasou vytáhli z vody i raky.

Povodí Moravy provedlo ve středu zkušební mechanické odstranění těchto řas v lokalitě Rakovec. "V průběhu této akce jsme v přehradě zaznamenali výskyt raků, což vypovídá o přetrvávající dobré kvalitě vody v nádrži," uvedla mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

To ostatně potvrzují i výsledky rozborů počtu sinic v sedimentu prováděných Povodím Labe. Z výsledků testů vyplývá, že se na Brněnské přehradě počet buněk sinic v 1 ml pohybuje v rozmezí 45 – 215 tisíc. V průběhu posledních let se zatím jedná o zcela nejmenší zjištěné hodnoty.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře