Reklama
reklama

V brněnské Bystrci povede radnici koalice složená z pěti stran

Druhou největší brněnskou městskou část Bystrc povede v následujících čtyřech letech sociální demokrat Tomáš Kratochvíl. Koalici se sociálním demokratům podařilo sestavit po dohodě dalších čtyř stran.

Na základě výsledků voleb do Zastupitelstva městské části Brno-Bystrc se Česká strana sociálně demokratická (ČSSD), ANO 2011, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (KDU-ČSL), TOP 09 a Občanská demokratická strana (ODS) dohodly pro volební období 2014-2018 na vzájemné spolupráci a koaliční dohodě. Výkonem funkce starosty, bude pověřen lídr ČSSD Tomáš Kratochvíl.

"Rádi bychom s koaličními partnery navázali na předchozí volební období, ve kterém se podařilo uskutečnit řadu pozitivních změn. Budeme dále pokračovat ,,Společně pro Bystrc“ se slušnými a konstruktivními partnery, v zájmu Bystrce a obyvatel Bystrce," uvedl po zveřejnění koalice Kratochvíl.

V opozici tak skončilo hnutí Bystrčáci, kteří byli třetí nejúspěšnější stranou ve volbách, získali v zastupitelstvu 5 mandátů - stejně jako druhé ANO. První ČSSD má 6 mandátů. V opizici budou také dva zastupitelé hnutí Zelená pro Bystrc a dva komunisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře