Reklama
reklama

V brněnské Bystrci povede radnici koalice složená z pěti stran

Druhou největší brněnskou městskou část Bystrc povede v následujících čtyřech letech sociální demokrat Tomáš Kratochvíl. Koalici se sociálním demokratům podařilo sestavit po dohodě dalších čtyř stran.

Na základě výsledků voleb do Zastupitelstva městské části Brno-Bystrc se Česká strana sociálně demokratická (ČSSD), ANO 2011, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (KDU-ČSL), TOP 09 a Občanská demokratická strana (ODS) dohodly pro volební období 2014-2018 na vzájemné spolupráci a koaliční dohodě. Výkonem funkce starosty, bude pověřen lídr ČSSD Tomáš Kratochvíl.

"Rádi bychom s koaličními partnery navázali na předchozí volební období, ve kterém se podařilo uskutečnit řadu pozitivních změn. Budeme dále pokračovat ,,Společně pro Bystrc“ se slušnými a konstruktivními partnery, v zájmu Bystrce a obyvatel Bystrce," uvedl po zveřejnění koalice Kratochvíl.

V opozici tak skončilo hnutí Bystrčáci, kteří byli třetí nejúspěšnější stranou ve volbách, získali v zastupitelstvu 5 mandátů - stejně jako druhé ANO. První ČSSD má 6 mandátů. V opizici budou také dva zastupitelé hnutí Zelená pro Bystrc a dva komunisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře