Reklama
reklama

U nemocnice v Bohunicích bude víc míst na parkovišti. Zdravotníci je uvolní pacientům

Před nemocnicí v Bohunicích pravděpodobně přibydou parkovací místa. Část stávajícího parkoviště – tu za závorou - uvolní nemocniční personál. Pro doktory a sestry totiž vznikne nové parkoviště přímo v areálu nemocnice. Místo se pro něj našlo na nevyužité ploše po obřích nádržích na topný olej.

Místo mezi výtopnou a zahradnictvím v bohunickém areálu Fakultní nemocnice Brno sloužil dříve jako olejové hospodářství. Dvě obrovské, šedě natřené zásobní nádrže válcového tvaru, jaké bývají vidět obvykle v rafineriích ropy a ne v nemocnici, vznikly v roce 1980 a byly původně určeny ke skladování až 1600 metrů krychlových topného oleje pro vytápění areálu. Kolem nádrží byl tehdy vybudován záchytný bazén pro případ úniku ropných látek.

Pro současnou výtopnu, v níž je spalován zemní plyn, ztratilo toto zařízení význam, nebylo je možno využít a ani nevyhovovalo současným ekologickým požadavkům. Proto byly v červnu demontovány obě vyřazené nádrže spolu s potrubím, olejovými čerpadly a podpůrnými konstrukcemi.

Navíc již před demontáží nádrží přesunula nemocnice stanoviště kontejnerů na komunální odpad, železný šrot a sklo za přízemní budovu objektu. Tím se zlepšil vzhled tohoto poněkud odstrčeného koutu nemocničního areálu.

„Za kovový šrot ze zrezivělého zařízení obdrží naše nemocnice 223 tisíc korun, které budou použity na úpravy terénu po základech nádrží a záchytném bazénu. Na upravené ploše vzniknou další, tolik potřebná parkovací místa pro vozidla zaměstnanců,“ uvedla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Díky tomu by se mohlo rozšířit i placené parkoviště před areálem nemocnice. Nalevo od závory totiž mohou stát jen zaměstnanci nemocnice, pro pacienty je vyhrazeno místo v pravé části parkoviště. Stání tu stojí 20 korun na hodinu. To podle mluvčí pouze pokrývá náklady na správu a údržbu parkoviště, nemocnice z něj žádný výdělek nemá. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře