Reklama
reklama

U nemocnice v Bohunicích bude víc míst na parkovišti. Zdravotníci je uvolní pacientům

Před nemocnicí v Bohunicích pravděpodobně přibydou parkovací místa. Část stávajícího parkoviště – tu za závorou - uvolní nemocniční personál. Pro doktory a sestry totiž vznikne nové parkoviště přímo v areálu nemocnice. Místo se pro něj našlo na nevyužité ploše po obřích nádržích na topný olej.

Místo mezi výtopnou a zahradnictvím v bohunickém areálu Fakultní nemocnice Brno sloužil dříve jako olejové hospodářství. Dvě obrovské, šedě natřené zásobní nádrže válcového tvaru, jaké bývají vidět obvykle v rafineriích ropy a ne v nemocnici, vznikly v roce 1980 a byly původně určeny ke skladování až 1600 metrů krychlových topného oleje pro vytápění areálu. Kolem nádrží byl tehdy vybudován záchytný bazén pro případ úniku ropných látek.

Pro současnou výtopnu, v níž je spalován zemní plyn, ztratilo toto zařízení význam, nebylo je možno využít a ani nevyhovovalo současným ekologickým požadavkům. Proto byly v červnu demontovány obě vyřazené nádrže spolu s potrubím, olejovými čerpadly a podpůrnými konstrukcemi.

Navíc již před demontáží nádrží přesunula nemocnice stanoviště kontejnerů na komunální odpad, železný šrot a sklo za přízemní budovu objektu. Tím se zlepšil vzhled tohoto poněkud odstrčeného koutu nemocničního areálu.

„Za kovový šrot ze zrezivělého zařízení obdrží naše nemocnice 223 tisíc korun, které budou použity na úpravy terénu po základech nádrží a záchytném bazénu. Na upravené ploše vzniknou další, tolik potřebná parkovací místa pro vozidla zaměstnanců,“ uvedla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Díky tomu by se mohlo rozšířit i placené parkoviště před areálem nemocnice. Nalevo od závory totiž mohou stát jen zaměstnanci nemocnice, pro pacienty je vyhrazeno místo v pravé části parkoviště. Stání tu stojí 20 korun na hodinu. To podle mluvčí pouze pokrývá náklady na správu a údržbu parkoviště, nemocnice z něj žádný výdělek nemá. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře