Reklama
reklama

U nemocnice v Bohunicích bude víc míst na parkovišti. Zdravotníci je uvolní pacientům

Před nemocnicí v Bohunicích pravděpodobně přibydou parkovací místa. Část stávajícího parkoviště – tu za závorou - uvolní nemocniční personál. Pro doktory a sestry totiž vznikne nové parkoviště přímo v areálu nemocnice. Místo se pro něj našlo na nevyužité ploše po obřích nádržích na topný olej.

Místo mezi výtopnou a zahradnictvím v bohunickém areálu Fakultní nemocnice Brno sloužil dříve jako olejové hospodářství. Dvě obrovské, šedě natřené zásobní nádrže válcového tvaru, jaké bývají vidět obvykle v rafineriích ropy a ne v nemocnici, vznikly v roce 1980 a byly původně určeny ke skladování až 1600 metrů krychlových topného oleje pro vytápění areálu. Kolem nádrží byl tehdy vybudován záchytný bazén pro případ úniku ropných látek.

Pro současnou výtopnu, v níž je spalován zemní plyn, ztratilo toto zařízení význam, nebylo je možno využít a ani nevyhovovalo současným ekologickým požadavkům. Proto byly v červnu demontovány obě vyřazené nádrže spolu s potrubím, olejovými čerpadly a podpůrnými konstrukcemi.

Navíc již před demontáží nádrží přesunula nemocnice stanoviště kontejnerů na komunální odpad, železný šrot a sklo za přízemní budovu objektu. Tím se zlepšil vzhled tohoto poněkud odstrčeného koutu nemocničního areálu.

„Za kovový šrot ze zrezivělého zařízení obdrží naše nemocnice 223 tisíc korun, které budou použity na úpravy terénu po základech nádrží a záchytném bazénu. Na upravené ploše vzniknou další, tolik potřebná parkovací místa pro vozidla zaměstnanců,“ uvedla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Díky tomu by se mohlo rozšířit i placené parkoviště před areálem nemocnice. Nalevo od závory totiž mohou stát jen zaměstnanci nemocnice, pro pacienty je vyhrazeno místo v pravé části parkoviště. Stání tu stojí 20 korun na hodinu. To podle mluvčí pouze pokrývá náklady na správu a údržbu parkoviště, nemocnice z něj žádný výdělek nemá. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře