Reklama
reklama

Tygřice Satu slaví deset let a ve vedlejším výběhu má nového samce

Tygřice Satu, která je v brněnské zoo od roku 2005 oslavila desáté narozeniny. Prvním narozeninovým dárkem je nový partner Dandys, který je v Zoo Brno od minulého týdne. Další dárky v podobě syrového kozího masa dostala desetiletá tygřice přímo do výběhu.

Satu je pověstná tím, že zatím nepřijala žádného samce jako potencionálního otce svých mláďat. Harmonizace páru je přitom u všech zvířecích druhů zásadním předpokladem. Od svého příjezdu do Brna se v jejím sousedním výběhu vystřídali čtyři samci. Naposledy to byl tygr Dua, který odjel na začátku března do zoo v Anglii.

Nový potencionální partner pro Satu - dvouletý tygr Dandys z varšavské zoo - pohlavně dospěje až za dva nebo tři roky, zatím budou žít v oddělených výbězích. Desáté narozeniny oslavila tygřice při speciálním komentovaném krmení. „Připravili jsme „masový dárek“ i pro Dandyse, který je zatím velmi plachý, ve výběhu se moc neukazuje a pro žrádlo si chodí až téměř za tmy, kdy je v zahradě úplný klid.“, říká chovatel Milostav Walter.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře