Reklama
reklama

Tygřice Satu dostane k desátým narozeninám nového ženicha

Samici tygra sumaterského se doposud nepodařilo haromonizovat se žádným samcem, ale naděje na mláďata se brněnská zoo nevzdává. Vzhledem k tomu, že Satu je vhodná pro chov, po poradě s koordinátorem chovu přiveze zoo v polovině března dalšího perspektivního samce z Polska.

Satu, která v březnu oslaví desáté narozeniny, je v ideálním reprodukčním věku a je nositelkou čistých genů. "Takových samic tygra sumaterského je v evropských zoologických zahradách velmi málo a proto jsme se rozhodli nevzdávat snahu o mláďata a zkusit opět jiného samce," potvrdila mluvčí zoo Monika Brindzáková. 

Nový dvouletý samec přicestuje ze Zoo Varšava a současný obyvatel Tygřích skal, samec Dua, který byl zapůjčen ze Zoo Veszprem v Maďarsku, bude převezen do anglického Tamworth /Drayton Manor Zoo/. V Brně je od roku 2009 a do Anglie bude transportován 5. března.

Samice Satu je v Brně od roku 2005 a za tu dobu se pokoušela pářit se čtyřmi samci, ale bez úspěchu. Pro samce Dicka skončilo páření v roce 2007 dokonce velmi fatálně – při pokusu o spojení byl samicí zraněn a uhynul. Poslední mládě tygra sumaterského, které v Brně odchovali, byl právě samec Dick, narozený v roce 1996.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře