Reklama
reklama

Tygřice Satu dostane k desátým narozeninám nového ženicha

Samici tygra sumaterského se doposud nepodařilo haromonizovat se žádným samcem, ale naděje na mláďata se brněnská zoo nevzdává. Vzhledem k tomu, že Satu je vhodná pro chov, po poradě s koordinátorem chovu přiveze zoo v polovině března dalšího perspektivního samce z Polska.

Satu, která v březnu oslaví desáté narozeniny, je v ideálním reprodukčním věku a je nositelkou čistých genů. "Takových samic tygra sumaterského je v evropských zoologických zahradách velmi málo a proto jsme se rozhodli nevzdávat snahu o mláďata a zkusit opět jiného samce," potvrdila mluvčí zoo Monika Brindzáková. 

Nový dvouletý samec přicestuje ze Zoo Varšava a současný obyvatel Tygřích skal, samec Dua, který byl zapůjčen ze Zoo Veszprem v Maďarsku, bude převezen do anglického Tamworth /Drayton Manor Zoo/. V Brně je od roku 2009 a do Anglie bude transportován 5. března.

Samice Satu je v Brně od roku 2005 a za tu dobu se pokoušela pářit se čtyřmi samci, ale bez úspěchu. Pro samce Dicka skončilo páření v roce 2007 dokonce velmi fatálně – při pokusu o spojení byl samicí zraněn a uhynul. Poslední mládě tygra sumaterského, které v Brně odchovali, byl právě samec Dick, narozený v roce 1996.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře