Reklama
reklama

Trvalý déšť zasáhl i brněnskou zoo. Způsobil sesuv půdy nad voliérou orlů

Dnes v dopoledních hodinách se vlivem trvalého deště sesunula půda nad voliérou orlů kamčatských v brněnské zoologické zahradě. Sesuv částečně narušil zadní stěnu expozice, a proto museli chovatelé orly i s jejich pětiměsíčním mládětem přesunout do náhradní expozice.

V následujících dnech bude vedení zahrady po konzultaci se statikem a dalšími odborníky hledat technické a finanční řešení této havárie. Oprava voliéry a zabezpečení proti dalšímu sesuvy bude určitě trvat několik týdnů, návštěvníci mají možnost orly kamčatské vidět zatím ve voliéře nedaleko výběhu ledních medvědů, ale není vyloučeno, že z bezpečnostních důvodů budou muset být přesunuti mimo prohlídkovou trasu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře