Reklama
reklama

Stát počítá s podporou motocyklové Velké ceny, chce ale nejdřív udělat audit

O budoucím modelu financování Grand Prix České republiky jednal hejtman Michal Hašek s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Marcelem Chládkem a jeho náměstkem pro sport Petrem Hulínským. Ministr Chládek potvrdil, že vláda podporuje další existenci a konání Grand Prix ČR v Brně, pro příští rok se počítá s podporou v rozsahu 20 až 40 milionů korun.

Dalším krokem bude audit všech ekonomických údajů, které souvisí s konáním Velké ceny. Zadá ho ministerstvo školství a Jihomoravský kraj a zhodnotí se tak přínos Velké ceny pro ekonomiku státu, kraje i města Brna z hlediska tržeb, daní a podobně. Na základě auditu se vláda rozhodne o svém podílu na financování Velké ceny.

Na financování se navíc mají podílet ti, kteří mají z velké ceny zisky a prospěch. "Novým prvkem je budoucí participace podnikatelské veřejnosti na financování Velké ceny. Požádal jsem šéfa regionální hospodářské komory Michala Štefla, aby byly osloveny podnikatelské subjekty, které jsou dominantně spojeny s konáním Velké ceny. Mám na mysli hotely, restaurace, čerpací stanice. Půjde o apel, aby se také zúčastnily akce na zachování motocyklové Grand Prix – zatím formou symbolického příspěvku," uvedl hejtman Hašek.

Státní podpora na zalistovací poplatek by pro příště už nešla společnosti Automotodrom Brno, ale peníze by byly směřovány buďto nové právnické osobě, která bude založena státem, krajem a městem Brnem, nebo v případě druhé varianty by finanční podpora směřovala Jihomoravskému kraji, který by byl sám žadatelem o zalistovací poplatek na licenci na konání Velké ceny. Jde zatím o pracovní varianty, není rozhodnuto, která z možností nich bude využita.

"Předpokládám, že po vyjasnění podílu vlády na financování Velké ceny proběhne další jednání zástupců Jihomoravského kraje a společnosti Dorna o  jednom z těchto modelů. Považuji to za nejčistší řešení, které bude odpovědí pro všechny, kteří říkají, že není transparentně hospodařeno s veřejnými prostředky určenými pro Velkou cenu, takto by byl doložitelný každý jeden haléř,“ dodal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře