Reklama
reklama

Stát počítá s podporou motocyklové Velké ceny, chce ale nejdřív udělat audit

O budoucím modelu financování Grand Prix České republiky jednal hejtman Michal Hašek s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Marcelem Chládkem a jeho náměstkem pro sport Petrem Hulínským. Ministr Chládek potvrdil, že vláda podporuje další existenci a konání Grand Prix ČR v Brně, pro příští rok se počítá s podporou v rozsahu 20 až 40 milionů korun.

Dalším krokem bude audit všech ekonomických údajů, které souvisí s konáním Velké ceny. Zadá ho ministerstvo školství a Jihomoravský kraj a zhodnotí se tak přínos Velké ceny pro ekonomiku státu, kraje i města Brna z hlediska tržeb, daní a podobně. Na základě auditu se vláda rozhodne o svém podílu na financování Velké ceny.

Na financování se navíc mají podílet ti, kteří mají z velké ceny zisky a prospěch. "Novým prvkem je budoucí participace podnikatelské veřejnosti na financování Velké ceny. Požádal jsem šéfa regionální hospodářské komory Michala Štefla, aby byly osloveny podnikatelské subjekty, které jsou dominantně spojeny s konáním Velké ceny. Mám na mysli hotely, restaurace, čerpací stanice. Půjde o apel, aby se také zúčastnily akce na zachování motocyklové Grand Prix – zatím formou symbolického příspěvku," uvedl hejtman Hašek.

Státní podpora na zalistovací poplatek by pro příště už nešla společnosti Automotodrom Brno, ale peníze by byly směřovány buďto nové právnické osobě, která bude založena státem, krajem a městem Brnem, nebo v případě druhé varianty by finanční podpora směřovala Jihomoravskému kraji, který by byl sám žadatelem o zalistovací poplatek na licenci na konání Velké ceny. Jde zatím o pracovní varianty, není rozhodnuto, která z možností nich bude využita.

"Předpokládám, že po vyjasnění podílu vlády na financování Velké ceny proběhne další jednání zástupců Jihomoravského kraje a společnosti Dorna o  jednom z těchto modelů. Považuji to za nejčistší řešení, které bude odpovědí pro všechny, kteří říkají, že není transparentně hospodařeno s veřejnými prostředky určenými pro Velkou cenu, takto by byl doložitelný každý jeden haléř,“ dodal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře