Reklama
reklama

Stát počítá s podporou motocyklové Velké ceny, chce ale nejdřív udělat audit

O budoucím modelu financování Grand Prix České republiky jednal hejtman Michal Hašek s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Marcelem Chládkem a jeho náměstkem pro sport Petrem Hulínským. Ministr Chládek potvrdil, že vláda podporuje další existenci a konání Grand Prix ČR v Brně, pro příští rok se počítá s podporou v rozsahu 20 až 40 milionů korun.

Dalším krokem bude audit všech ekonomických údajů, které souvisí s konáním Velké ceny. Zadá ho ministerstvo školství a Jihomoravský kraj a zhodnotí se tak přínos Velké ceny pro ekonomiku státu, kraje i města Brna z hlediska tržeb, daní a podobně. Na základě auditu se vláda rozhodne o svém podílu na financování Velké ceny.

Na financování se navíc mají podílet ti, kteří mají z velké ceny zisky a prospěch. "Novým prvkem je budoucí participace podnikatelské veřejnosti na financování Velké ceny. Požádal jsem šéfa regionální hospodářské komory Michala Štefla, aby byly osloveny podnikatelské subjekty, které jsou dominantně spojeny s konáním Velké ceny. Mám na mysli hotely, restaurace, čerpací stanice. Půjde o apel, aby se také zúčastnily akce na zachování motocyklové Grand Prix – zatím formou symbolického příspěvku," uvedl hejtman Hašek.

Státní podpora na zalistovací poplatek by pro příště už nešla společnosti Automotodrom Brno, ale peníze by byly směřovány buďto nové právnické osobě, která bude založena státem, krajem a městem Brnem, nebo v případě druhé varianty by finanční podpora směřovala Jihomoravskému kraji, který by byl sám žadatelem o zalistovací poplatek na licenci na konání Velké ceny. Jde zatím o pracovní varianty, není rozhodnuto, která z možností nich bude využita.

"Předpokládám, že po vyjasnění podílu vlády na financování Velké ceny proběhne další jednání zástupců Jihomoravského kraje a společnosti Dorna o  jednom z těchto modelů. Považuji to za nejčistší řešení, které bude odpovědí pro všechny, kteří říkají, že není transparentně hospodařeno s veřejnými prostředky určenými pro Velkou cenu, takto by byl doložitelný každý jeden haléř,“ dodal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře