Reklama
reklama

Šimpanz Fáben má v brněnské zoo novou dámskou společnost

Šimpanz Fáben, který byl v expozici opic více než rok sám, bude v nejbližších dnech sdílet klec se dvěma samicemi ze Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Samice Mary a Gina byly přivezeny dnes a umístěny v odděleném výběhu. Důvodem spojení těchto zvířat není jejich odchov, ale vytvoření expoziční skupiny.

Příprava na toto spojení probíhala již několik týdnů. Nejprve musela být vybrána zvířata vhodná k brněnskému samci Fábenovi, který se narodil v roce 1977 a je již dlouhou dobu sám. Zvířata tohoto druhu jsou totiž zvyklá žít ve skupině. Nakonec byly vybrány dvě nechovné samice Gina - narozená 1975 a Mary - narozená 1995.

 

Brněnská chovatelka opic, Mariana Hubíková, byla celý uplynulý týden v Zoo Plzeň, kde se seznamovala s oběma samicemi a s jejich chováním. A chovatelka Alena Faflíková z Plzně naopak stráví celý tento týden v Brně a bude pomáhat se socializací skupiny a s jejich následným spojením. O to se budou chovatelé pokoušet v návaznosti na chování zvířat v následujících dnech. „Gina byla už v naší skupině v Plzni dominantní samicí i nad samcem a tato její povaha se projevila i při příchodu do Brna. I když přes mříže, byla první reakce na Fábena vstřícná. Ale hned mu dala najevo, že ona je tady šéfová. Ani u druhé samice jsme neviděli náznak hysterie a agrese, a proto doufám, že jejich pozdější přímé spojení by mohlo dopadnout dobře.“, říká Alena Faflíková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře