Reklama
reklama

Sebevrah už padal z hráze přehrady, policisté ho chytili za nohu

Život zachránili jedenatřicetiletému muži z Brna policisté a lidé, kteří náhodou procházeli po hrázi Brněnské přehrady. Poté, co se sebevrah odhodlal ke skoku z hráze a začal padat, zachytili ho za nohu a vytáhli zpět. Muž skončil na psychiatrii.

Notnou dávku adrenalinu si užili policisté z bystrckého obvodního oddělení. Na hráz u přehrady je vyslal operační důstojník, kterému volal neznámý muž s tím, že „… pokud policisté najdou u přehrady mrtvolu, bude to on.“ 

Na zdi hrázní vyhlídky pak našli sedět muže zády k hlubině. Muž s hlídkou příliš nekomunikoval.  Pak se nečekaně zaklonil a začal padat dolů. Policistům se jej na poslední chvíli podařilo zachytit za levou nohu a i za pomoci náhodných kolemjdoucích vytáhnout zpět.

Nešťastník později policistům přiznal, že se chtěl zabít kvůli nešťastné lásce.  „Byl ovšem značně posílen alkoholem, nadýchal 2,44 promile, proto se vydal skoncovat se životem na hráz,“ dodal k případu mluvčí policie Pavel Šváb. Po vystřízlivění skončil jednatřicetiletý muž v péči psychiatrů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře