Reklama
reklama

Pytláci řádili v oboře Holedná. Zastřelili nejméně osm daňků

Nejméně osm daňků zastřelili pytláci v brněnské oboře Holedná. Vzhledem k tomu, že si pytláci troufli střílet v místech, které Brňané navštěvují v ranních i večerních hodinách a odpoledne tam chodí na procházky s dětmi, považují odborníci takového pytlačení nejen za zavrženíhodný, ale také velice nebezpečný čin. Případ řeší policie.

Oboru Holedná mezi městskými částmi Kohoutovice a Bystrc znají obyvatelé Brna jako příjemné místo, které poskytuje návštěvníkům ideální podmínky pro trávení volného času. Pytláci jsou si však dobře vědomi, že obora slouží primárně k chovu zvěře, a využívají faktu, že zvířata jsou na přítomnost lidí zvyklá.

V pátek 13. června čekalo na lesníka nemilé překvapení.  Brzo ráno bylo náhodným chodcem objeveno tělo mladého daňka. Při následném ohledání okolí se našlo další zastřelené zvíře a vývrhy z několika kusů. Pytláky zřejmě někdo vyrušil a již nestihli všechny postřílené kusy naložit. Celkem bylo zabito nejméně osm kusů dančí zvěře, tím společnosti Lesy města Brna, která se o oboru stará, vznikla škoda přes 200 tisíc korun. Policie se domnívá, že se jedná o dobře zorganizovanou skupinu lovící zvěř pro maso.

„Pytláctví samo o sobě je zavrženíhodný čin, přesto je nutné podotknout, že v tomto případě jsou pytláci nebezpeční nejen pro zvěř, střely by mohly ublížit i lidem. Obora Holedná je umístěna uprostřed města a je volně přístupná veřejnosti. Přestože by se v ní návštěvníci měli pohybovat převážně ve dne, dle slov oborníka není výjimkou, že si přes oboru někdo v noci zkracuje cestu, či chodí sportovat velmi brzy po ránu,“ uvedla společnost na svém facebookovém profilu s tím, že případné svědky prosí, aby se ozvali Policii ČR. Dopadení pytláků je totiž v zájmu všech Brňanů.

Pytláci řádili v oboře Holedná už v roce 2011, tenkrát zastřelili nejméně 14 kusů zvířat. Podle policie jsou většinou dobře vybaveni, mají auta a infračervenou optiku. Pytláci pak prodávají maso do restaurací. U lovení zvěře na černo musí spolupracovat nejméně dva až tři lidi, kteří pomáhají s přenesením a naložením do auta.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře