Reklama
reklama

Projekt Zelená mateřská škola Oblá dostal zelenou a peníze

Zkvalitnění výuky a výchovy dětí předškolního věku se zaměřením na environmentální výchovu je cílem projektu „Zelená mateřská škola Oblá.“ Tento projekt nyní dostal od města Brna dotaci, která převyšuje částku 10 milionů korun.

Předmětem projektu Zelená mateřská škola Oblá je zvýšení kvality funkčního a prostorového uspořádání zahrady za pomoci nového architektonického ztvárnění spolu s novými prvky environmentální výchovy a využitím zeleně nejen jako estetického doplňku, ale přímo jako učební pomůcky a vybavení mateřské školy environmentálními výukovými pomůckami. Cílem revitalizace je celková koncepce vlivu prostředí na rozvoj osobnosti dětí.

„Projekt, tak jak je předložen, přispěje ke zkvalitnění životního prostředí v husté zástavbě panelového sídliště v městské části Nový Lískovec. Zlepší vodohospodářskou infrastrukturu a biologickou rozmanitost a přispěje ke zlepšení vztahu dětí, navštěvujících mateřskou školu a obyvatel okolních domů k životnímu prostředí a k místu, kde žijí,“ vysvětluje cíle projektu „Zelená mateřská škola Oblá“ primátor Brna Roman Onderka.

Původní projekt „Zelená mateřská škola Oblá“ počítal s provedením zelené střechy a ozelenění fasády na objektech mateřské školy. Kvůli nutným opravám stávajících střech sice nebude realizována vegetační podoba střechy, ale v areálu mateřské školy se počítá se sadovými úpravami, s modernizací vybavení areálu školy - hracích prvků, ploch hřišť, oplocení, zpevněných ploch - a doplněním environmentálních vzdělávacích pomůcek pro děti.

„Stavební práce jsou vymezeny na čtyři části. První část se zabývá venkovními úpravami včetně oplocení zahrady a zastínění teras. Druhá část bude zaměřena na sadové úpravy, kde nevyužívané prostory mezi objekty školy dostanou novou tvář v podobě zahrádek a kompostu. Stávající stromy budou doplněny novou výsadbou. Třetí část projektu je vybavení zahrady mateřské školy hracími prvky a čtvrtou je doplnění vybavení školy pomůckami environmentální výchovy,“ doplňuje primátor Brna Roman Onderka.

Realizace projektu „Zelená mateřská škola Oblá“ bude stát 11 071 353 korun. Město Brno poskytne dotaci 10 093 tisíc korun, zbytek 977 500 korun poskytne městská část Nový Lískovec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře