Reklama
reklama

Projekt Zelená mateřská škola Oblá dostal zelenou a peníze

Zkvalitnění výuky a výchovy dětí předškolního věku se zaměřením na environmentální výchovu je cílem projektu „Zelená mateřská škola Oblá.“ Tento projekt nyní dostal od města Brna dotaci, která převyšuje částku 10 milionů korun.

Předmětem projektu Zelená mateřská škola Oblá je zvýšení kvality funkčního a prostorového uspořádání zahrady za pomoci nového architektonického ztvárnění spolu s novými prvky environmentální výchovy a využitím zeleně nejen jako estetického doplňku, ale přímo jako učební pomůcky a vybavení mateřské školy environmentálními výukovými pomůckami. Cílem revitalizace je celková koncepce vlivu prostředí na rozvoj osobnosti dětí.

„Projekt, tak jak je předložen, přispěje ke zkvalitnění životního prostředí v husté zástavbě panelového sídliště v městské části Nový Lískovec. Zlepší vodohospodářskou infrastrukturu a biologickou rozmanitost a přispěje ke zlepšení vztahu dětí, navštěvujících mateřskou školu a obyvatel okolních domů k životnímu prostředí a k místu, kde žijí,“ vysvětluje cíle projektu „Zelená mateřská škola Oblá“ primátor Brna Roman Onderka.

Původní projekt „Zelená mateřská škola Oblá“ počítal s provedením zelené střechy a ozelenění fasády na objektech mateřské školy. Kvůli nutným opravám stávajících střech sice nebude realizována vegetační podoba střechy, ale v areálu mateřské školy se počítá se sadovými úpravami, s modernizací vybavení areálu školy - hracích prvků, ploch hřišť, oplocení, zpevněných ploch - a doplněním environmentálních vzdělávacích pomůcek pro děti.

„Stavební práce jsou vymezeny na čtyři části. První část se zabývá venkovními úpravami včetně oplocení zahrady a zastínění teras. Druhá část bude zaměřena na sadové úpravy, kde nevyužívané prostory mezi objekty školy dostanou novou tvář v podobě zahrádek a kompostu. Stávající stromy budou doplněny novou výsadbou. Třetí část projektu je vybavení zahrady mateřské školy hracími prvky a čtvrtou je doplnění vybavení školy pomůckami environmentální výchovy,“ doplňuje primátor Brna Roman Onderka.

Realizace projektu „Zelená mateřská škola Oblá“ bude stát 11 071 353 korun. Město Brno poskytne dotaci 10 093 tisíc korun, zbytek 977 500 korun poskytne městská část Nový Lískovec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře