Reklama
reklama

Prázdniny v brněnské zoo: Minulý rok sněhové, letos opravdu jarní

Brněnská zoo i letos připravila pro děti ve věku od 7 do 11 let atraktivní program na jarní prázdniny. Zatímco v loňském roce byla zahrada v tuto dobu pod sněhem, letos je v téměř jarním kabátě. Každý den přišlo 20 dětí, některé v zahradě prožily jeden den, některé celý týden. Pozorování zvířat, promítání přírodovědných filmů, soutěže a další nevšední zážitky čekaly na děti každý den.

Děti každý den navštívily jinou část zahrady. Největší atrakcí bylo pro ně setkání se žirafami síťovanými, medvědy kamčatskými nebo prohlídka stájí na dětské zoo. Letošní novinkou v programu byli lachtani medvědí, kteří přijeli do zahrady na konci minulého roku, a jejich komentované krmení se teprve připravuje. Malí účastníci jarních prázdnin v zoo tak mohli nahlédnout do těchto příprav.

V týdenním programu nechyběla ani návštěva u ledních medvíďat Komety a Nanuka a krmení lemurů kata. Program byl samozřejmě přizpůsoben aktuálnímu počasí, a v případě deště byla naplánovaná prohlídka Tropického království, kde na děti čekalo nejen příjemných 25 °C, ale také kajmani, piraně a varan komodský.

Ani letos nechyběla velmi oblíbená návštěva Stanice mladých přírodovědů, kde si kluci a holky mohli ověřit, jestli se umí dobře starat o svého domácího mazlíčka. "O tuto atraktivní podobu prázdnin je mezi dětmi stále větší zájem. Více než polovina dětí trávila prázdniny v zoo poprvé, někteří ale patří mezi pravidelné účastníky," dodala k prázdninám v zoo mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře