Reklama
reklama

Prázdniny v brněnské zoo: Minulý rok sněhové, letos opravdu jarní

Brněnská zoo i letos připravila pro děti ve věku od 7 do 11 let atraktivní program na jarní prázdniny. Zatímco v loňském roce byla zahrada v tuto dobu pod sněhem, letos je v téměř jarním kabátě. Každý den přišlo 20 dětí, některé v zahradě prožily jeden den, některé celý týden. Pozorování zvířat, promítání přírodovědných filmů, soutěže a další nevšední zážitky čekaly na děti každý den.

Děti každý den navštívily jinou část zahrady. Největší atrakcí bylo pro ně setkání se žirafami síťovanými, medvědy kamčatskými nebo prohlídka stájí na dětské zoo. Letošní novinkou v programu byli lachtani medvědí, kteří přijeli do zahrady na konci minulého roku, a jejich komentované krmení se teprve připravuje. Malí účastníci jarních prázdnin v zoo tak mohli nahlédnout do těchto příprav.

V týdenním programu nechyběla ani návštěva u ledních medvíďat Komety a Nanuka a krmení lemurů kata. Program byl samozřejmě přizpůsoben aktuálnímu počasí, a v případě deště byla naplánovaná prohlídka Tropického království, kde na děti čekalo nejen příjemných 25 °C, ale také kajmani, piraně a varan komodský.

Ani letos nechyběla velmi oblíbená návštěva Stanice mladých přírodovědů, kde si kluci a holky mohli ověřit, jestli se umí dobře starat o svého domácího mazlíčka. "O tuto atraktivní podobu prázdnin je mezi dětmi stále větší zájem. Více než polovina dětí trávila prázdniny v zoo poprvé, někteří ale patří mezi pravidelné účastníky," dodala k prázdninám v zoo mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře