Reklama
reklama

Pouze pro děti z Kamech: Hřiště jen pro vybrané děti

Skvělou možností, jak se děti mohou venku zabavit, je hra na dětském hřišti. Všem hravým dětem poskytuje jak velmi příjemnou zábavu, tak i zdravý pohyb a rodičům jistotu, že se na oploceném místě s bezpečnými herními prvky dětem nic nestane. V Brně ale mají děti na některá hřiště vstup zakázán.

„Pouze pro děti z Kamech“. Takový nápis se podle rodičů dětí, kteří navštěvují dětské hřiště v ulici Teyschlova v brněnské části Bystrc, čas od času objeví na plotu hřiště v této části Brna. Je evidentní, že tam mají lidé problém se soužitím. Asi se v Bystrci mezi sebou těžko snáší lidé, kteří žijí ve starých panelových domech pod ulicí Teyschlova, a ti, kteří se nedávno přistěhovali do nových domů „přes ulici“, do části, které se říká Kamechy.

 „To upozornění se tady objevilo dvakrát. Jednou hned po otevření hřiště a podruhé loni na podzim. Je vždy vloženo do eurofolie a přilepeno na vstupní brance,“ potvrzuje novinám CENTRUM news přímo na hřišti maminka Alena. Protože ale nařízení nikdy nebylo opatřeno žádným razítkem nebo podpisem, rodiče ho neberou vážně a z branky ho vždy sundají.  „Ale zlobí nás to. Nikdo přece nemůže škatulkovat děti a nařizovat, z které části Brna si mohou hrát a ze které ne,“ dodává mladá maminka, která na hřiště z ulice Kavčí v Kamechách vodí syna a dceru.

Hřiště na ulici patří městské části Brno – Bystrc, která je také jeho správcem. „Hřiště je určeno dětem do 14 let, děti do šesti let musí na něm být v doprovodu dospělé osoby. Jiné omezení tam není,“ uvedla k problematice vstupu na hřiště úřednice Odboru životního prostředí a dopravy z bystrcké radnice.

Podle místních ale může podivným nařízením někdo hřiště i chránit. Ve starších domech v Bystrci totiž bydlí spíše větší děti, které zařízení hřiště ničí. „Někdo se jim asi snaží naznačit, že na hřiště nesmí,“ myslí si Jarmila Pazderková, která v domě na ulici Teyschlova bydlí už několik let.

Mezi domy v části Kamechy postavili hřiště pro děti na soukromém pozemku. Je otevřené všem dětem. Foto: CENTRUM news / G. Peringerová

Jiná situace je podle rodičů u dětského hřiště, které se nachází o pár ulic výš v části Kamechy. Mezi ulicemi Křepelčí, Přírodní a Říčanská tam ve vnitrobloku domů vyrostlo malé hřiště s pískovištěm a skluzavkou. Postavili si ho sami majitelé bytů v domě v ulici Říčanská a je na soukromém pozemku. A přestože právě tam by mohlo být uvedeno, že některé děti mají na soukromé hřiště vstup zakázán, nic takového na něm není.

Zákaz vstupu dětem na hřiště je absurdní. „Naposledy jsem něco takového viděl na fotografiích z druhé světové války, kdy měly od roku 1939 zakázán vstup na dětské hřiště židovské děti,“ podotkl k problematice ředitel židovského muzea v Praze.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře