Reklama
reklama

Parkoviště v okolí okruhu jsou plná, chladnou noc strávili motorkáři ve stanech

Motocykloví fanoušci, kteří dnes sledují Grand Prix České republiky, zaplnili všechna parkoviště v okolí okruhu. Plné jsou i parkovací plochy v Žebětíně a na Střelnici, takže policie už v dopoledních hodinách musela odklánět auta jinam.  „Parkoviště u hasičů je zcela zaplněné, i odstavná plocha pod ním. Také obě žebětínská parkoviště jsou zcela zaplněná. Hlídky městské policie navádějí řidiče směrem k parkovišti pod vysokým napětím,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. V sobotu v okolí okruhu parkovalo 7682 osobních aut, 2130 motocyklů, 39 autobusů a 140 karavanů.

Noc ze soboty na neděli byla v Brně a v okolí okruhu klidnější, než ta předchozí. „Chladnější noční počasí pravděpodobně zahnalo motocyklové fanoušky do stanů a hotelových pokojů. Počet oznámení o rušení nočního klidu klesl na polovinu - patnáct. Oproti jiným letním víkendům jde o mírný nadprůměr. Uplynulé noční a brzké ranní hodiny se také obešly bez incidentů. V centru Brna se pohybovalo během noci větší množství podnapilých osob, než je běžné, nedopouštěly se však závažného porušování pořádku,“ shrnul noc Ghanem.

Na bezpečnost v Brně a okolí v souvislosti s akcí dohlíží tisíc policistů a 200 strážníků. U okruhu by v neděli mělo parkovat až 20 tisíc aut a 5 tisíc motocyklů. Na všech klíčových dopravních místech jsou hlídky dopravní policie. Kritická bude sedmnáctá hodina, kdy se diváci a návštěvníci Grand Prix budou po hlavním závodě rozjíždět domů a zamíří z okruhu na dálnici D1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře