Reklama
reklama

Parkoviště v okolí okruhu jsou plná, chladnou noc strávili motorkáři ve stanech

Motocykloví fanoušci, kteří dnes sledují Grand Prix České republiky, zaplnili všechna parkoviště v okolí okruhu. Plné jsou i parkovací plochy v Žebětíně a na Střelnici, takže policie už v dopoledních hodinách musela odklánět auta jinam.  „Parkoviště u hasičů je zcela zaplněné, i odstavná plocha pod ním. Také obě žebětínská parkoviště jsou zcela zaplněná. Hlídky městské policie navádějí řidiče směrem k parkovišti pod vysokým napětím,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. V sobotu v okolí okruhu parkovalo 7682 osobních aut, 2130 motocyklů, 39 autobusů a 140 karavanů.

Noc ze soboty na neděli byla v Brně a v okolí okruhu klidnější, než ta předchozí. „Chladnější noční počasí pravděpodobně zahnalo motocyklové fanoušky do stanů a hotelových pokojů. Počet oznámení o rušení nočního klidu klesl na polovinu - patnáct. Oproti jiným letním víkendům jde o mírný nadprůměr. Uplynulé noční a brzké ranní hodiny se také obešly bez incidentů. V centru Brna se pohybovalo během noci větší množství podnapilých osob, než je běžné, nedopouštěly se však závažného porušování pořádku,“ shrnul noc Ghanem.

Na bezpečnost v Brně a okolí v souvislosti s akcí dohlíží tisíc policistů a 200 strážníků. U okruhu by v neděli mělo parkovat až 20 tisíc aut a 5 tisíc motocyklů. Na všech klíčových dopravních místech jsou hlídky dopravní policie. Kritická bude sedmnáctá hodina, kdy se diváci a návštěvníci Grand Prix budou po hlavním závodě rozjíždět domů a zamíří z okruhu na dálnici D1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře