Reklama
reklama

Neexistující cyklostezka: Není zkolaudovaná, místo kol slouží autům

Kampus Masarykovy univerzity v Bohunicích má moderní výukové prostory, sportovní halu nebo před nedávnem postavené moderní ubytovací prostory. A vede kolem něj podivná cyklostezka. Je označená dopravní značkou, končí v křoví a není zkolaudovaná.

Podél ulice Netroufalky vede nový dělený chodník. Část ze zámkové dlažby, část z asfaltu. Dopravní značka určuje, která část patří komu. Před několika dny se ale na jedné části začala hromadit auta. Diví se obyvatelé tamních bytů. „Nepamatuji si, že by tady někdy tolik aut stálo. Některá jsou podle značky brněnská, další z jiných krajů,“ popisují nové „parkoviště“.

Má to ale háček. Podle informací CENTRUM news není tato komunikace ještě zkolaudovaná, podle všeho se čeká na její protažení, aby nekončila u křoví v zatáčce silnice. Také proto se parkujícími auty nezabývají ani strážníci městské policie. „Naši strážníci z místní služebny si aut na tomto místě všimli také. Protože ale není stezka zkolaudovaná, nespadá do pravomoci městské policie,“ potvrzuje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Toto „divoké parkoviště“ tak během září používali například pracovníci a návštěvníci cirkusu, který stál na volné ploše vedle nákupního centra Campus Square, během října aut ubylo. „Hodně pochybuji, že ti, co tady auta nechávají, o chybějící kolaudaci vědí. Spíš si řekli, že to je cyklostezka na nic,“ dodává mladý vědec žijící v domě na druhé straně ulice, podle kterého během semestru ale na tomto místě problémy s parkováním nebývají. Kolem budov kampusu, bohunické nemocnice i nákupního centra je míst dost.

Podle studenta gymnázia a člena cyklistického týmu Pavla Hájka je ale evidentní, že nejde o parkoviště. „Když jezdíme během tréninku ve formaci, až na naprosté výjimky jedeme po silnici. Tady přeci musí každý předpokládat, že to je stezka,“ diví se cyklista.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře