Reklama
reklama

Nad Brnem dnes poletí Kometa. Ze zoo odjela medvědice v doprovodu policie

Ve stejném věku a ve stejné přepravní bedně jako před čtrnácti lety přijela její matka lední medvědice Cora ze St. Petersburgu do Brna, odjela dnes na cestu do nového domova také nositelka jejích mateřských genů samička Kometa. Pod dohledem chovatelů, s dárkem od adoptivních rodičů a s policejním doprovodem vyrazila v 11 hodin  po dálnici D1 na letiště Václava Havla.

Cora v roce 2000 urazila 1750 km ze St. Petersburgu do Brna jako čtrnáctiměsíční medvídě a Kometu čeká 2200 km dlouhá cesta na východ do Rostova na Donu. Přepravní bedna byla mírně upravená na dnešní požadavky přepravce a dohromady se stokilovou medvědicí vážila 430 kg.

Kometa byla o půl desáté oddělena chovatelem od matky a bratra Nanuka a přesunuta do přepravní bedny bez použití uspávacích prostředků. Za přítomnosti pracovníků zahrady se s ní přišli rozloučit také mládežníci z HC Kometa Brno, kteří jako dárek přinesli speciální míč pro lední medvědy. V 11 hodin vyrazilo transportní auto s přívěsem pro přepravu zvířat na cestu do Prahy. "Vzhledem k současným dopravním komplikacím na dálnici D1 jsme požádali o spolupráci policii a po celou dobu transportu bude auto s Kometou doprovázet vozidlo Oddělení silničního dohledu. Na pražské letiště dorazí přibližně o půl čtvrté odpoledne, po celním odbavení a nezbytných kontrolách odletí letadlem Českých aerolinií v deset hodin večer," uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Celý transport byl společně s ČSA a přepravní společností Horizon Cargo pečlivě připravován a plánován tak, aby měla Kometa maximální pohodlí a v přepravní bedně strávila jen nezbytně dlouhou dobu. "Děkujeme za spolupráci dopravní policii, díky které eliminujeme nebezpečí, že auto s naší Kometou uvízne na několik hodin v dopravní zácpě,“ uvedl ředitel Martin Hovorka. Na letiště v Rostově na Donu přistane letadlo s Kometou ve tři hodiny ráno místního času.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře