Reklama
reklama

Na jaře příštího roku vyběhnou školáci v Jundrově na nové hřiště

Rekonstrukce se dočká další sportoviště u brněnské základní školy, které bude  moci využívat i široká veřejnost. Tentokrát se jedná o ZŠ Jasanovou v městské části Brno-Jundrov, kde bude v nejbližších týdnech zahájena oprava původního nevyhovujícího školního hřiště, které těsně sousední s objektem základní i mateřské školy.

Rada města schválila smlouvu o dílo s celkovou investicí 13 milionů korun a dobou realizace osm měsíců. „Daří se nám postupně rekonstruovat sportoviště při základních školách, která ve většině případů může využívat také veřejnost. Jsem rád, že další základní škola bude mít moderní a funkční sportoviště,“ uvedl první náměstek primátora Robert Kotzian.

Umístění nových ploch v rámci areálu vychází ze snahy o maximální možné využití volných ploch ke zbudování sportoviště a jeho jednoduché napojení na technickou infrastrukturu. Poloha nového sportoviště přibližně kopíruje výškovou úroveň původního hřiště, zohledněno je i výhledové umístění objektu šaten při jihozápadním rohu sportoviště. Součástí stavby je i areálová kanalizace odvádějící dešťové vody ze zpevněných ploch a přípojka jednotné kanalizace do městské kanalizace v ulici Rozmarýnové. Areálové rozvody kabelů osvětlení a areálového vodovodu určeného pro zavlažování zeleně jsou napojeny na stávající rozvody v rámci sousedního objektu školy.

Pro potřeby využívání sportoviště veřejností je součástí návrhu i parkoviště, které je umístěno v docházkové vzdálenosti asi 100 metrů od školního areálu. Stavba parkoviště bude obsahovat i dešťovou kanalizaci s retenční nádrží, s přípojkou na veřejnou jednotnou kanalizaci v ulici Sosnové a přeložení stávajícího veřejného osvětlení.

V poslední době opravilo město Brno například sportovní areály při ulici Hněvkovského, ZŠ a MŠ Zemědělská a ZŠ Novolíšeňská.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře