Reklama
reklama

Místo na Ukrajinu zamíří Kuba a Toby do Medvědího domu v Maďarsku

Miláčci návštěvníků i chovatelů – dvouletí kamčatští medvědi Kuba a Toby se budou s největší pravděpodobností stěhovat do Maďarska. Namísto původně plánované Ukrajiny povede jejich cesta do Medvědího domu v maďarském Gödöllö. Společný výběh v Beringii tak bude opět sdílet chovný pár Kamčatka a Jelizar.

Vzhledem k tomu, že zájem ze strany charkovské soukromé zoo pominul, začalo mít vedení Zoo Brno obavy o umístění kamčatských medvědů. Není mnoho zoologických zahrad, které mají vhodné podmínky pro chov hnědých medvědů. Po kontaktu s několika zahradami bylo příjemným překvapením zjištění, že o Kubu a Tobyho projevil vážný zájem maďarský Medvědí dům nedaleko Budapešti.

Ve výběhu, který zoo spojíme opět v jednu expozici, budou moci v následujících letech Kamčatka a Jelizar odchovat další mláďata. Kuba a Toby se blíží pohlavní dospělosti a brzy by nemohli obývat jeden výběh s matkou. „Odjezdem medvíďat vyřešíme také problém. Stávající hrazení z  Beringie bude dočasně použito v expozici vlků, abychom mohli na podzim přivézt nového samce a vytvořit tak novou chovnou, dobře fungující smečku. Do druhé části budou do odjezdu do jiných zahrad umístěni ostatní vlci z původní smečky,“ dodává ředitel brněnské zoo Martin Hovorka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře