Reklama
reklama

Ministerstvo dopravy dalo Brnu vánoční dárek. Peníze na stavbu Žabovřeské ulice

Ministerstvo dopravy schválilo před koncem roku investiční záměr na stavbu ulice Žabovřeská. Problematický úsek brněnského Velkého městského okruhu byl se tak měl začít stavět na přelomu let 2015 a 2016. S investičním záměrem uspělo na ministerstvu dopravy Ředitelství silnic a dálnic, které tak může zadat vytvoření projektové dokumentace. V únoru pak vypíše soutěž na výběr zhotovitele.

Brňáci tomuto místu na Velkém městském okruhu říkají špunt. Za Pisáreckým tunelem a křižovatkou Hlinky se totiž tvoří kolony prakticky v kteroukoliv denní dobu. Do jednopruhové Žabovřeské ulice tam totiž ústí hned čtyři jízdní pruhy. Na ve směru od Králova Pole a Bystrce nebývá situace o nic lepší. Díky stavbě za téměř 3 miliardy korun má být ale v Žabovřeské ulici doprava plynulejší a rychlejší .

Žabovřeská se má stát dopravní tepnou, která z centra města odvede stojící kolony aut. V každém směru se má rozšířit o jeden jízdní pruh. Naplánovaná stavba odkloní tramvaj do tunelu pod Wilsonovým lesem. Díky zastřešení části úseku galerií navíc dojde k propojení Wilsonova lesa, Žabovřesk a Masarykovy čtvrti s plánovanými sportovišti u řeky Svratky na Jundrovských loukách. Zároveň se stavbou vzniknou dvě pohodlné trasy pro pěší a cyklisty, na straně u Pisárek lávka a na straně u Jundrova široký přesypaný most osázený vegetací. Součástí této stavby je také definitivní řešení křižovatky Kníničská, která připojuje k městskému dopravnímu systému nejen Komín a Jundrov, ale také především lidnatou městskou část Bystrc.

Termín zahájení stavby se ale několikrát odsouval, podle původních plánů měl navázat na dokončení oprav královopolského tunelu, což se ale nestalo. Nyní dochází k demolici chatek zahrádkářské kolonie podél silnice, ovšem pouze těch, které se už Ředitelství silnic a dálnic podařilo vykoupit. Brněnský velký městský okruh by měl po dokončení v roce 2019 dosahovat délky dvaceti kilometrů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře