Reklama
reklama

Ministerstvo dopravy dalo Brnu vánoční dárek. Peníze na stavbu Žabovřeské ulice

Ministerstvo dopravy schválilo před koncem roku investiční záměr na stavbu ulice Žabovřeská. Problematický úsek brněnského Velkého městského okruhu byl se tak měl začít stavět na přelomu let 2015 a 2016. S investičním záměrem uspělo na ministerstvu dopravy Ředitelství silnic a dálnic, které tak může zadat vytvoření projektové dokumentace. V únoru pak vypíše soutěž na výběr zhotovitele.

Brňáci tomuto místu na Velkém městském okruhu říkají špunt. Za Pisáreckým tunelem a křižovatkou Hlinky se totiž tvoří kolony prakticky v kteroukoliv denní dobu. Do jednopruhové Žabovřeské ulice tam totiž ústí hned čtyři jízdní pruhy. Na ve směru od Králova Pole a Bystrce nebývá situace o nic lepší. Díky stavbě za téměř 3 miliardy korun má být ale v Žabovřeské ulici doprava plynulejší a rychlejší .

Žabovřeská se má stát dopravní tepnou, která z centra města odvede stojící kolony aut. V každém směru se má rozšířit o jeden jízdní pruh. Naplánovaná stavba odkloní tramvaj do tunelu pod Wilsonovým lesem. Díky zastřešení části úseku galerií navíc dojde k propojení Wilsonova lesa, Žabovřesk a Masarykovy čtvrti s plánovanými sportovišti u řeky Svratky na Jundrovských loukách. Zároveň se stavbou vzniknou dvě pohodlné trasy pro pěší a cyklisty, na straně u Pisárek lávka a na straně u Jundrova široký přesypaný most osázený vegetací. Součástí této stavby je také definitivní řešení křižovatky Kníničská, která připojuje k městskému dopravnímu systému nejen Komín a Jundrov, ale také především lidnatou městskou část Bystrc.

Termín zahájení stavby se ale několikrát odsouval, podle původních plánů měl navázat na dokončení oprav královopolského tunelu, což se ale nestalo. Nyní dochází k demolici chatek zahrádkářské kolonie podél silnice, ovšem pouze těch, které se už Ředitelství silnic a dálnic podařilo vykoupit. Brněnský velký městský okruh by měl po dokončení v roce 2019 dosahovat délky dvaceti kilometrů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře