Reklama
reklama

Město připravuje výstavbu MŠ na Kamechách II

Město  Brno připravuje výstavbu nové mateřské školy v Kamechách v MČ Brno-Bystrc. Bude se jednat o výstavbu šestitřídní MŠ. 

Rada města Brna schválila v úterý 31. března 2015 veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci s celkovou cenou 886 tis. Kč a termínem dodání cca 30 dnů. Snahou města je co možná nejdříve zahájit výstavbu a tak pomoci desítkám rodin s umístěním jejich dětí v mateřské škole.
Příprava investice „MŠ Kamechy II – výstavba šestitřídní MŠ" je zařazena ve schváleném rozpočtu města Brna s celkovými rozpočtovými náklady ve výši 60 mil. Kč.
Předmětem investice je výstavba nové mateřské školy v MČ Brno-Bystrc. Celková plocha vyčleněná pro tuto stavbu činí cca 6 650 m2. Zařízení bude navrženo pro šest školních tříd, tj. maximálně 168 dětí. Mateřská škola bude mít vlastní kuchyni, jejíž kapacita bude dostačující k zajištění přípravy obědů i pro mateřskou školu Kamechy I. Součástí investice bude vybudování parkoviště MŠ a realizace oplocené školní zahrady s herními prvky a pískovišti. V návaznosti na předpokládaný demografický vývoj bude objekt navržen tak, aby v budoucnu bylo možné jeho využití pro základní školu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře