Reklama
reklama

Medvědice Kometa bude v Rostově na Donu zakladatelkou nové chovné linie

V Zoologické zahradě Rostov na Donu již na brněnskou lední medvědici Kometu netrpělivě čeká chovný samec z volné přírody a nový výběh s obrovským bazénem - tedy ideální podmínky pro založení nové chovné linie ledních medvědů. Takový je závěr pracovní cesty, která měla za cíl seznámit se s prostředím, do kterého se rok a půl stará medvědice bude stěhovat.

Původní jednání směřovala k tomu, že zůstanou obě medvíďata v Brně až do konce léta. Vzhledem k tomu, že jsou v Rostově na Donu na příchod mladé medvědice již delší dobu dobře připraveni, uskuteční se transport již v průběhu měsíce dubna. „Přesvědčili jsme se na vlastní oči, že v Rostově jsou výborné podmínky pro odchov medvědů nejen díky novému velkému výběhu s obrovským bazénem, ale mají další výběh, který bude sloužit pro aklimatizaci Komety po příjezdu a také chovnou ubikaci, kde bude Kometa s mláďaty, až se někdy v budoucnu stane matkou. Reproduce bude schopná přibližně v pěti letech a my doufáme, že bude stejně úžasnou matkou jako naše Cora a že pak její potomci budou ozdobou některé z dalších zahrad“, říká ředitel Martin Hovorka.

Další důvod pro dřívější odjezd medvědice je technický, protože později bude její transport finančně i logisticky náročnější. Větší zvířata musí být přepravována ve velkých bednách, které se nevejdou do běžných cestovních letadel, musí tedy cestovat s několika přestupy a cesta se tak protáhne až na tři dny. Spolupráce se zoologickou zahradou v Rostově, která je součástí EARAZA a také EEP programu na chov ledních medvědů, je dlouhodobě oboustranně výhodná. Díky ní může v součastnosti Zoo Brno návštěvníkům nabídnout pohled na medvědy kamčatské, lachtany medvědí a v budoucnu také na plameňáky, kteří budou součástí nové expozice Africká vesnice.

Umca je původem z Alma-Aty, Cora ze St. Petersburgu a první medvíďata Bill a Tom jsou dnes v Zoo Praha a Zoo Gelsenkirchen.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře