Reklama
reklama

Medvědi Kuba a Toby se budou stěhovat na Ukrajinu. Jsou už dospělí

Kamčatská medvíďata Kuba a Toby se budou stěhovat. Z Brna na Ukrajinu. Zájem ně  projevil Feldmanův ekopark v ukrajinském Charkově. Kuba a Toby, první mláďata medvěda kamčatského narozené v České republice, jsou zatím ve výběhu se svou matkou Kamčatkou, odděleni o svého otce Jelizara.

„Dále ale už nemohou sdílet společný výběh se svojí matkou Kamčatkou. Ve dvou letech jsou medvědi už téměř dospělí. Pokud by měli zůstat ve stejné expozici jako jejich matka, bylo by nutné je vykastrovat. Chovatelé navíc drží v oddělené expozici otce medvíďat Jelizara, který by na ně mohl zaútočit,“ vysvětlil důvody odjezdu medvědů ředitel brněnské zoologické zahrady Martin Hovorka.

A právě kastraci se zahrada chce vyhnout. Příští týden proto budou její zaměstnanci domlouvat detaily přesunu. Feldmanův park v Charkově se nyní teprve buduje. Časem by se měl stát jednou z největších zoologických zahrad v Evropě.

„Hned po převozu medvědů dáme Kamčatku a Jelizara opět dohromady a budeme doufat, že přivedou na svět další potomky," dodal ředitel.

Medvědi kamčatští patří k největším druhům medvědů hnědých na světě. V kohoutku měří až 135 centimetrů a dosahují váhy až 700 kilogramů. Brněnská zoo je chová v nedávno otevřené expozici Beringie. Návštěvníci mohou sledovat i komentované krmení medvědů. Kamčatku a jejího partnera Jelizara získala ze zoo z ruského Rostova na Donu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře