Reklama
reklama

Medvědi Kuba a Toby se budou stěhovat na Ukrajinu. Jsou už dospělí

Kamčatská medvíďata Kuba a Toby se budou stěhovat. Z Brna na Ukrajinu. Zájem ně  projevil Feldmanův ekopark v ukrajinském Charkově. Kuba a Toby, první mláďata medvěda kamčatského narozené v České republice, jsou zatím ve výběhu se svou matkou Kamčatkou, odděleni o svého otce Jelizara.

„Dále ale už nemohou sdílet společný výběh se svojí matkou Kamčatkou. Ve dvou letech jsou medvědi už téměř dospělí. Pokud by měli zůstat ve stejné expozici jako jejich matka, bylo by nutné je vykastrovat. Chovatelé navíc drží v oddělené expozici otce medvíďat Jelizara, který by na ně mohl zaútočit,“ vysvětlil důvody odjezdu medvědů ředitel brněnské zoologické zahrady Martin Hovorka.

A právě kastraci se zahrada chce vyhnout. Příští týden proto budou její zaměstnanci domlouvat detaily přesunu. Feldmanův park v Charkově se nyní teprve buduje. Časem by se měl stát jednou z největších zoologických zahrad v Evropě.

„Hned po převozu medvědů dáme Kamčatku a Jelizara opět dohromady a budeme doufat, že přivedou na svět další potomky," dodal ředitel.

Medvědi kamčatští patří k největším druhům medvědů hnědých na světě. V kohoutku měří až 135 centimetrů a dosahují váhy až 700 kilogramů. Brněnská zoo je chová v nedávno otevřené expozici Beringie. Návštěvníci mohou sledovat i komentované krmení medvědů. Kamčatku a jejího partnera Jelizara získala ze zoo z ruského Rostova na Donu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře