Reklama
reklama

Medvědi Kuba a Toby se budou stěhovat na Ukrajinu. Jsou už dospělí

Kamčatská medvíďata Kuba a Toby se budou stěhovat. Z Brna na Ukrajinu. Zájem ně  projevil Feldmanův ekopark v ukrajinském Charkově. Kuba a Toby, první mláďata medvěda kamčatského narozené v České republice, jsou zatím ve výběhu se svou matkou Kamčatkou, odděleni o svého otce Jelizara.

„Dále ale už nemohou sdílet společný výběh se svojí matkou Kamčatkou. Ve dvou letech jsou medvědi už téměř dospělí. Pokud by měli zůstat ve stejné expozici jako jejich matka, bylo by nutné je vykastrovat. Chovatelé navíc drží v oddělené expozici otce medvíďat Jelizara, který by na ně mohl zaútočit,“ vysvětlil důvody odjezdu medvědů ředitel brněnské zoologické zahrady Martin Hovorka.

A právě kastraci se zahrada chce vyhnout. Příští týden proto budou její zaměstnanci domlouvat detaily přesunu. Feldmanův park v Charkově se nyní teprve buduje. Časem by se měl stát jednou z největších zoologických zahrad v Evropě.

„Hned po převozu medvědů dáme Kamčatku a Jelizara opět dohromady a budeme doufat, že přivedou na svět další potomky," dodal ředitel.

Medvědi kamčatští patří k největším druhům medvědů hnědých na světě. V kohoutku měří až 135 centimetrů a dosahují váhy až 700 kilogramů. Brněnská zoo je chová v nedávno otevřené expozici Beringie. Návštěvníci mohou sledovat i komentované krmení medvědů. Kamčatku a jejího partnera Jelizara získala ze zoo z ruského Rostova na Donu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře