Reklama
reklama

Lední medvíďata Kometa a Nanuk zůstávají v Brně do konce léta

Nejoblíbenější a nejsledovanější mláďata brněnské zoo se zatím nebudou stěhovat a k radosti všech jejich příznivců zůstanou v Brně ještě několik dalších měsíců. Důvodem jsou administrativní a provozní záležitosti spojené s jejich přesunem a také plány Zoo Brno na úpravu současného výběhu ledních medvědů.

Po prvních jednáních o výměně lachtanů medvědích za samičku ledního medvěda Kometu byl naplánován její přesun na únor 2014. Vzhledem k další komunikaci s koordinátorem chovu a s vedením zahrady v Rostově, kam se má Kometa stěhovat, bylo dohodnuto, že není potřeba spěchat a mláďata ledních medvědů mohou v Brně zůstat ještě několik měsíců. V nejbližší době proběhne návštěva koordinátora i zástupců Zoo Brno v zoologické zahradě v Rostově na Donu a osobně budou projednány další podrobnosti.

Další skutečností, která v odložení přesunu sehrála roli, je plánovaná úprava stávajícího výběhu ledních medvědů, která bude muset být vzhledem k současným stavbám nových expozic odložena. „Pozitivní je, že uděláme radost všem, kteří nám píší, proč odjíždí medvíďata tak brzo. Druhá stránka je, že zatímco v únoru bychom přesouvali stokilová zvířata, na podzim to budou dvousetkiloví medvědi“, říká ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Kometa a Nanuk tedy s největší pravděpodobností zůstanou v Brně do konce léta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře