Reklama
reklama

Lední medvíďata Kometa a Nanuk zůstávají v Brně do konce léta

Nejoblíbenější a nejsledovanější mláďata brněnské zoo se zatím nebudou stěhovat a k radosti všech jejich příznivců zůstanou v Brně ještě několik dalších měsíců. Důvodem jsou administrativní a provozní záležitosti spojené s jejich přesunem a také plány Zoo Brno na úpravu současného výběhu ledních medvědů.

Po prvních jednáních o výměně lachtanů medvědích za samičku ledního medvěda Kometu byl naplánován její přesun na únor 2014. Vzhledem k další komunikaci s koordinátorem chovu a s vedením zahrady v Rostově, kam se má Kometa stěhovat, bylo dohodnuto, že není potřeba spěchat a mláďata ledních medvědů mohou v Brně zůstat ještě několik měsíců. V nejbližší době proběhne návštěva koordinátora i zástupců Zoo Brno v zoologické zahradě v Rostově na Donu a osobně budou projednány další podrobnosti.

Další skutečností, která v odložení přesunu sehrála roli, je plánovaná úprava stávajícího výběhu ledních medvědů, která bude muset být vzhledem k současným stavbám nových expozic odložena. „Pozitivní je, že uděláme radost všem, kteří nám píší, proč odjíždí medvíďata tak brzo. Druhá stránka je, že zatímco v únoru bychom přesouvali stokilová zvířata, na podzim to budou dvousetkiloví medvědi“, říká ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Kometa a Nanuk tedy s největší pravděpodobností zůstanou v Brně do konce léta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře