Reklama
reklama

Lední medvěd a otec medvíďat Umca má nový bazén

Lední medvěd Umca si dnes poprvé vyzkoušel koupání v novém bazénu, který byl vybudován v rámci rozšíření záložního výběhu.  Samec ledního medvěda, který je při úspěšném odchovu mláďat téměř dva roky oddělen od samice a mláďat, tak bude mít v zázemí brněnské zahrady větší komfort.

Umca je pravidelně oddělován od samice v měsíci září z důvodu „předpokládané březosti“ samice. V případě, že se na konci roku ukáže, že samice není březí nebo po porodu mláďata nepřijme, je samec vrácen do výběhu. V případě úspěšného odchovu se ale jeho doba oddělení prodlužuje ze tří měsíců na téměř dva roky.

„V minulosti byl medvěd Umca na tuto nezbytnou dobu transportován do jiných zoologických zahrad, ale ukázalo se, že stres spojený s převozem je tak velký, že lepším řešením bude vybudování záložního výběhu. Ten byl dokončen v roce 2011 a letos k němu přibyl i nový bazén,“ uvedla mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Bazén velikosti 5 x 10 metrů je 2,5 metru hluboký. „Věříme, že rozšíření záložního výběhu Umcy bude pozitivně vnímáno i veřejností a návštěvníky, kteří sice k výběhu přístup mít nebudou, ale často pokládaná otázka „Jak se daří slavnému otci Umcovi?", je tím vyřešena,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře