Reklama
reklama

Lední medvěd a otec medvíďat Umca má nový bazén

Lední medvěd Umca si dnes poprvé vyzkoušel koupání v novém bazénu, který byl vybudován v rámci rozšíření záložního výběhu.  Samec ledního medvěda, který je při úspěšném odchovu mláďat téměř dva roky oddělen od samice a mláďat, tak bude mít v zázemí brněnské zahrady větší komfort.

Umca je pravidelně oddělován od samice v měsíci září z důvodu „předpokládané březosti“ samice. V případě, že se na konci roku ukáže, že samice není březí nebo po porodu mláďata nepřijme, je samec vrácen do výběhu. V případě úspěšného odchovu se ale jeho doba oddělení prodlužuje ze tří měsíců na téměř dva roky.

„V minulosti byl medvěd Umca na tuto nezbytnou dobu transportován do jiných zoologických zahrad, ale ukázalo se, že stres spojený s převozem je tak velký, že lepším řešením bude vybudování záložního výběhu. Ten byl dokončen v roce 2011 a letos k němu přibyl i nový bazén,“ uvedla mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Bazén velikosti 5 x 10 metrů je 2,5 metru hluboký. „Věříme, že rozšíření záložního výběhu Umcy bude pozitivně vnímáno i veřejností a návštěvníky, kteří sice k výběhu přístup mít nebudou, ale často pokládaná otázka „Jak se daří slavnému otci Umcovi?", je tím vyřešena,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře