Reklama
reklama

Konec motorek? Pořadatelé Grand Prix ČR vypověděli na rok 2015 smlouvu na licenci

Ředitelka brněnského Automotodromu předala při MOTOGP v Německu formální výpověď smlouvy mezi společností Dorna SPORTS a Automotodromem Brno zajišťující konání závodu MotoGP - Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně do roku 2015. Jak se ovšem zdá, stále to není konec motorek v Brně, další jednání se odložila na srpen.

„Přes mimořádnou podporu ze strany vlády není v tuto chvíli zajištěn dostatek prostředků k vyrovnanému financování závodu Grand Prix České republiky 2014. Přes veškeré úsilí představitelů státu se zatím nepodařilo nalézt systémové řešení financování pro rok 2015 a případně roky další a přetrvává situace, kdy Automotodrom Brno není schopen garantovat úhradu zalistovacího poplatku na rok 2015 a musí odložit i jednání o letech následujících,“ uvedla v prohlášení ředitelka Automotodromu Ivana Ulmanová, která také přiznala, že její  prvotní reakce na výši podpory od státu v letošním roce byla neadekvátní. „Tlak posledních měsíců je obrovský a pocit zodpovědnosti leckdy uvolní nechtěné emoce,“ vysvětlila Ulmanová.

Závod Grand Prix ČR získal letos od ministerstva školství 20 milionů korun, od vlády 10 milionů korun. Jihomoravský kraj pak na základě smlouvy o propagaci posílá na okruh 10 milionů a město Brno 5 milionů.

Protože vedení pořádající společnosti i například hejtman kraje Michal Hašek stále jedná s vládou o systémové podpoře závodu v dalších letech, technické kroky k vypovězení smlouvy bude Automotodrom činit v průběhu letošního ročníku Grand Prix ČR, který se uskuteční v Brna na okruhu 15. – 17. srpna.

„Jihomoravský kraj vypracoval návrh nového modelu financování Velké ceny ČR v budoucích letech. Rádi bychom založili samostatnou právnickou osobu, ve které by byl zastoupen stát, kraj, Statutární město Brno a jistou formou i Automotodrom Brno, případně další partneři. Úkolem tohoto subjektu, který by hospodařil s veřejnými financemi a měl by naprosto jasnou strukturu a hospodaření, bude transparentně získat licenci na pořádání Velké ceny od společnosti Dorna. Musí být upřesněna role Automotodromu, v tu chvíli by se stal určitým servisním zázemím pro držitele licence,“ nastínil představu kraje hejtman Hašek.

Grand Prix ČR, která je největším motocyklistickým podnikem v České republice, je podle pořadatelů každý rok ztrátová. Loni například byla i přes velkou návštěvnost opět 41 milionů v mínusu. Za negativní hospodářský výsledek může podle firmy výhradně zalistovací poplatek na mistrovství světa silničních motocyklů – zařazení do kalendáře seriálu MS, který činí přibližně 70 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře