Reklama
reklama

Klokani si zvykají na novou expozici

Od začátku tohoto týdne se pět klokanů aklimatizuje v prostředí nové expozice, která přivítá první návštěvníky v sobotu 30. srpna. Klokany rudokrké doplní v budoucnu ještě skupina skalních klokanů, kteří budou jedinými zástupci tohoto druhu v České republice a v současnosti probíhají administrativní úkony spojené s jejich transportem z Austrálie.

Čtyři roční klokani rudokrcí pocházejí ze Zoo Lešná a jeden tříletý klokan parma ze Zoo Olomouc. „Na bezbariérový výběh a přítomnost návštěvníků jsou zvyklí, jde tedy jen o přizpůsobení se novému prostředí a velikosti expozice. Je běžné, že jeden výběh obývají různé druhy klokanů, vzájemně se respektují,“ řekla kurátorka savců Zoo Brno Miroslava Friedman.

Slavnostní otevření druhé novinky letošního roku se uskuteční v sobotu 30. srpna ve 14 hodin. Klokany si přijde prohlédnout i bývalý reprezentant ve skoku do výšky Svatoslav Ton a děti z brněnského Klokánku. Na návštěvníky čeká také show na skákacích botách a ti nejodvážnější si je budou moci i vyzkoušet. Otevření nové expozice je součástí Dne adoptivních rodičů, kterým každoročně zoologická zahrada děkuje lidem, kteří finančně přispívají na chov zvířat. Bohatý program je připraven na pódiu u Dětské zoo, kde vystoupí mimo jiné také některé skupiny, které patří k dlouholetým adoptivním rodičům.

V sobotu i v neděli bude navíc probíhat v areálu zoo Indiánské léto - děti se mohou seznámit se životem indiánů, vyzkoušet si například hod tomahawkem nebo výrobu indiánské čelenky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře