Reklama
reklama

Klokani si zvykají na novou expozici

Od začátku tohoto týdne se pět klokanů aklimatizuje v prostředí nové expozice, která přivítá první návštěvníky v sobotu 30. srpna. Klokany rudokrké doplní v budoucnu ještě skupina skalních klokanů, kteří budou jedinými zástupci tohoto druhu v České republice a v současnosti probíhají administrativní úkony spojené s jejich transportem z Austrálie.

Čtyři roční klokani rudokrcí pocházejí ze Zoo Lešná a jeden tříletý klokan parma ze Zoo Olomouc. „Na bezbariérový výběh a přítomnost návštěvníků jsou zvyklí, jde tedy jen o přizpůsobení se novému prostředí a velikosti expozice. Je běžné, že jeden výběh obývají různé druhy klokanů, vzájemně se respektují,“ řekla kurátorka savců Zoo Brno Miroslava Friedman.

Slavnostní otevření druhé novinky letošního roku se uskuteční v sobotu 30. srpna ve 14 hodin. Klokany si přijde prohlédnout i bývalý reprezentant ve skoku do výšky Svatoslav Ton a děti z brněnského Klokánku. Na návštěvníky čeká také show na skákacích botách a ti nejodvážnější si je budou moci i vyzkoušet. Otevření nové expozice je součástí Dne adoptivních rodičů, kterým každoročně zoologická zahrada děkuje lidem, kteří finančně přispívají na chov zvířat. Bohatý program je připraven na pódiu u Dětské zoo, kde vystoupí mimo jiné také některé skupiny, které patří k dlouholetým adoptivním rodičům.

V sobotu i v neděli bude navíc probíhat v areálu zoo Indiánské léto - děti se mohou seznámit se životem indiánů, vyzkoušet si například hod tomahawkem nebo výrobu indiánské čelenky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře