Reklama
reklama

Houkání ruší lidi. Kvůli opravě byl přejezd bez signalizace

Celý den, až do pozdních večerních hodin se Starým Lískovcem a části Bohunic ozývalo na přelomu září a října houkání vlaků. Nejvíce to pociťovali obyvatelé Ševčíkovy a Čermákovy ulice. Podle místních ale někteří strojvedoucí houkají ze zvyku i v polovině října.

Za normálních podmínek je železniční přejezd vybaven světelným zabezpečovacím zařízením. Pokud je ale toto zařízení mimo provoz, lidé v okolí se pořádně nevyspí, přestože se řidiči na přejezdu musejí chovat tak, jako by tam „červená světla“ nikdy nebyla – jako tomu je na mnohých přejezdech v polích mimo obec. „Všechno, co jelo kolem, několikrát houkalo. Mám dojem, že to nepřestalo. Nechápu to, protože tento přejezd je používaný minimálně,“ diví se starší žena, která z oken domu na přejezd vidí.

Místní si stěžovali na úřadu městské části, který musel poslat oficiální připomínku Správě železniční dopravní cesty (SŽDC). Její regionální vedení opravy přejezdu a s tím související speciální režim jízdy potvrdilo. „O vypnutí byli účastníci silničního provozu informováni přechodným dopravním značením osazeným ze všech přístupových cest k přejezdu,“ napsal oblastní ředitel SŽDC Pavel Surý, kterou uveřejnil Starolískovecký zpravodaj.

Podle zaměstnance Českých drah, který si nepřál uvést jméno, dostávají strojvůdci pro tyto případy speciální instrukce. „Návěst Pozor se dává opakovaně aspoň dvě stě padesát metrů před přejezdem a přes samotný přejezd se jezdí upravenou rychlostí. Takže je jasné, že lidé z okolí vlak slyší mnohem déle,“ vysvětluje železničář.

Přejezd ve Starém Lískovci je jeden z mála úrovňových křížení železniční trati a silnice v Brně. Za poslední roky vzniklo několik mostů, například ve Slatině nebo u nádraží v Horních Heršpicích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře