Reklama
reklama

Grand Prix má málo peněz. Pro diváky bude závod dražší, zvyšuje se vstupné

Pořadatelé závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Brně se opět potýkají s nedostatkem peněz na uhrazení poplatku promotérské společnosti Dorna. Zaplatit musejí okolo 70 milionů korun, z veřejných zdrojů přitom získají pouze 40 milionů, o šest a půl milionu méně než před rokem.  Alespoň částečně má menší dotaci kompenzovat vyšší výnosy ze vstupného a obchodní činnosti. V první vlně předprodeje proto Automotodrom po třech letech zvýšil cenu základní vstupenky.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytne na úhradu zalistovacího poplatku 25 milionů korun, které budou poukázány prostřednictvím Autoklubu ČR přímo promotérovi šampionátu. „Musím velmi poděkovat dnes už bývalému ministru Petru Fialovi, který veřejně deklaroval podporu Grand Prix České republiky a svůj slib beze zbytku dodržel,“ zdůraznila předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. „Původně jsme byli informováni, že obdržíme dotaci ve výši 30 milionů korun, po demisi vlády a odchodu ministra Fialy nám však úředníci ministerstva sdělili, že částka se o pět milionů snížila. Autoklub už peníze obdržel a předpokládáme, že vše proběhne bez problémů a především včas,“ dodala Ulmanová.

 

Jihomoravský kraj dá na letošní ročník závodů 10 milionů korun, stejnou částku jako loni. „Jihomoravský kraj i přes dopady hospodářské krize a přes velké výpadky daňových příjmů udržel letos výši podpory motocyklové GP v Brně. Na základě smlouvy s Automotodromem Brno bude organizátorům uhrazena částka 10 milionů korun za služby spojené s propagací Jihomoravského kraje v rámci této významné sportovní události, která již dávno překročila hranice města a regionu,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

 

O padesát procent méně pak dá na závod město Brno. Návrh smlouvy podléhá schválení Radě města Brna, která by o něm měla hlasovat na nejbližším jednání 17. července. „Nechci přímo mluvit o snížení podpory, protože smlouva s městem Brnem je nastavena jako obchodní kontrakt. O plánovaném snížení objemu plnění jsme věděli už od prosince, kdy byl schválen rozpočet města. Během jara jsme proto s městem vyjednali nové podmínky smlouvy a nižší hodnota plnění se odrazila ve službách, které od nás město Brno čerpá. Chápu, že i město Brno má napjatý rozpočet, ale věřím, že se nám v budoucnu podaří opět vrátit objem plnění na původní úroveň,“ konstatovala Ulmanová.

 

Náklady na zajištění závodního víkendu Grand Prix ČR se v letošním roce podle plánu zvýší ze 137 milionů na 138,5 milionu korun. Zhruba polovinu nákladů činí zalistovací poplatek. Zvýšení nákladů by měly alespoň částečně kompenzovat vyšší výnosy ze vstupného a obchodní činnosti. „V první vlně předprodeje jsme po třech letech zvýšili cenu základní vstupenky, i tak se nám podařilo prodej navýšit. V dalších vlnách i v přímém prodeji cena stoupla jen řádově o desetikoruny a pouze odráží zvýšení sazby DPH,“ vysvětlil marketingový a obchodní ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře