Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Viděli jste někdy ježčí mimina?

Na Stanici mladých přírodovědců v brněnské zoo se narodili čtyři ježci bělobřiší. "Ti, kteří k nám chodí do kroužků znají ježky Pepíka a Pepinu. Jejich šťastnou rodinu jsme nechtěli moc rušit, přesto jsme udělali jsme pár fotek," uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Ježčí kojenci nyní potřebují více tepla, zase ale nepotřebují tolik prostoru. Postačí jim papírová krabice, košík nebo plastová miska.

Stanice mladých přírodovědců Zoo Brno je zájmovou organizací pro děti a mládež od 5 do 18 let. Stanice byla založena 19. listopadu 1978 a jejím hlavním posláním a cílem je aktivní využívání volného času dětí a dospívající mládeže formou atraktivního využívání výchovně-vzdělávacích metod a prostředků v rozličných přírodovědných oborech a využívání zoologické zahrady jako takové. Touto činností se také stanice snaží napomáhat eliminovat negativní vlivy působící na mladou generaci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře