Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Trojčata rysů se prohání po stromech, jsou zdravá a velmi rychlá

Chloubou brněnské zoo nejsou jen dvojčata ledního medvěda, mládě žirafy nebo nedávno narození potomci vlků arktických, ale také trojčata rysů kanadských, která přišla na svět v květnu. Koťata rychle rostou a sílí. V červenci je chovatelé poprvé odchytili kvůli očkování, když chtěli totéž zopakovat již počátkem srpna, pořádně se s nimi zapotili. Nyní se už rysata prohání po stromech a občas se nechají i vyfotit.

"Trojčata nám krásně povyrostla. Jsou zdraví a velmi aktivní,“ prozradila mluvčí zoo Monika Brindzáková. S matkou zůstanou v moderním výběhu rysů ještě přibližně šest měsíců, pak je bude čekat stěhování.

Vybudování moderní expozice rysů přišlo před čtyřmi roky na milion korun. Rozkládá se skoro na hektaru a v jeho centru je svah, z jehož vrcholku mohou šelmy pozorovat okolí.

Rys kanadský žije ve volné přírodě převážně již jen na Sibiři. Je podstatně menší než známější rys ostrovid. Nemá ani tak pestrou srst. V létě má kožich šedý, v zimě stříbrný. Ve svém původním prostředí se dožívá přibližně patnácti let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře