Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Trojčata rysů se prohání po stromech, jsou zdravá a velmi rychlá

Chloubou brněnské zoo nejsou jen dvojčata ledního medvěda, mládě žirafy nebo nedávno narození potomci vlků arktických, ale také trojčata rysů kanadských, která přišla na svět v květnu. Koťata rychle rostou a sílí. V červenci je chovatelé poprvé odchytili kvůli očkování, když chtěli totéž zopakovat již počátkem srpna, pořádně se s nimi zapotili. Nyní se už rysata prohání po stromech a občas se nechají i vyfotit.

"Trojčata nám krásně povyrostla. Jsou zdraví a velmi aktivní,“ prozradila mluvčí zoo Monika Brindzáková. S matkou zůstanou v moderním výběhu rysů ještě přibližně šest měsíců, pak je bude čekat stěhování.

Vybudování moderní expozice rysů přišlo před čtyřmi roky na milion korun. Rozkládá se skoro na hektaru a v jeho centru je svah, z jehož vrcholku mohou šelmy pozorovat okolí.

Rys kanadský žije ve volné přírodě převážně již jen na Sibiři. Je podstatně menší než známější rys ostrovid. Nemá ani tak pestrou srst. V létě má kožich šedý, v zimě stříbrný. Ve svém původním prostředí se dožívá přibližně patnácti let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře